Piotr Pawlicki a Junior Világbajnok!

Szombaton délután rendezték meg Pardubicében a 21-éven aluliak egyéni világbajnokságának harmadik fordulóját.Ez a viadal volt a záró forduló,melyet egyébként a lengyel Kacper Gomólski nyert meg 13 ponttal.Mögötte a dobogó további sorsait külön futamban döntötték el.

A 2-3 helyért kiírt futamban a dán Mikkel Michelsen ,és a lengyel Piotr Pawlivki vágott neki az utolsó négy körnek,aminek semmi tétje nem volt már az összetett tabellán. Pawlicki magabiztosan vezette az alapszakasz után megszerzett pontjaival a világbajnokságot,és ez neki már szinte csak az örömmotorozásról szólt. Végül a mai versenyen a dán Michelsen végzett második helyen,ami neki az összetett egyéni világbajnokság harmadik helyére lett elegendő.

Az idei világbajnokságon Piotr Pawlicki kiemelkedett tudásával a mezőnyből,és hosszú évek után elérte megálmodott célját.A ezüstérmes 2014-ben Kasper Gomólski lett,aki szintén komolyan megdolgozott ezért a sikerért. Harmadik helyen a dánok kiválósága Mikkel Michelsen végzett,így idén ő lett a világon a harmadik legjobb junior versenyző a 21 éven aluli korosztályban.
Érdekességként említenénk meg Vacláv Milík gyenge teljesítményét,aki ma csak az összettett nyolcadik helyet érte el.A cseh fiatal a mai viadal előtt még holtversenyben állt a második helyen Kacper Golólskival 23-23 ponttal.Ezen a pardubucei délutánon nem sikerült neki hazai pályán brillíroznia,emiatt sokat veszített