News
Loading...

SWC: Túl az Elődöntőkön, következik a Race-Off

Svédország és Ausztrália már a döntőben van, míg a lengyelek, az oroszok, a britek és az amerikaiak a csütörtöki Reményfutamban csapnak össze, onnan azonban már csak az első helyezett csapat jut tovább a fináléba.

Az első Elődöntő favoritja a lengyel válogatott volt, azonban a csapatkapitányuk Jarek Hampel az első futamában bukott és combcsonttörést szenvedett, így a lengyel gárda három versenyzővel kényszerült helytállni, amit nagyszerűen meg is tettek, hiszen hárman is partiban voltak a svédekkel, akik azonban négy pontos előnnyel kerültek a döntőbe a kiemelt dánok mellé.

A papírforma a továbbiakban azonban érvényesült hiszen a harmadik helyen zárt, így indulhat a Reményfutamban Oroszország válogatottja, míg a csehek kiestek a további küzdelemből.

Csapatvilágkupa 1. Elődöntő végeredmény:


1. Svédország: 40
1. 
Antonio Lindbäck 2,1,3,3,2: 11
2. 
Andreas Jonsson 3,0,3,1,1: 8
3. 
Linus Sundström 3,2,1,3,3: 12
4. 
Peter Ljung 1,3,2,1,2: 9

2. Lengyelország: 36
1. 
Jarosław Hampel F/N,N,N,N,N: 0
2. 
Przemysław Pawlicki 3,3,2,2,3: 13
3. 
Maciej Janowski 2,3,2,3,3: 13
4. 
Bartosz Zmarzlik 3,3,1,R,3: 10

3. Oroszország: 27
1. 
Andrej Kudriaszov F/d,0,N,1,1,0: 2
2. 
Artem Laguta F/d,1,3,4!,3,N: 11
3. 
Renat Gafurov 0,2,N,2,1: 5
4. V
italij Bełousov F/d,1,3,1,2,2: 9


4. Cseh Köztársaság: 20
1. 
Václav Milík - 12 (2,2,4!,0,2,2)
2. 
Eduard Křcmář 2,0,0,0,0: 2
3. 
Tomáš Suchanek 1,N,T,1,1: 3
4. 
Matej Kus 1,1,1,0,0: 3

A második Elődöntőben szintén nagy csata volt, szintén papírforma szerint az ausztrálok és a hazai környezetben versenyző britek között, mely csatából az ausszi válogatott jött ki jobban, így ők a szombati döntőig pihenhetnek, míg Woffyékra és újabb kihívás vár a Reményfutamban. Az amerikai válogatott harmadik helyen jutott a Reményfutamba úgy, hogy végre minden versenyzőjük tudott pontot szerezni a Világkupa során, míg a lettek igen-igen gyenge teljesítménye meglepő volt a tegnapi versenynapon.

Csapatvilágkupa 2. Elődöntő végeredmény:


1. Ausztrália: 47
1. Chris Holder 3,3,1,2,2: 11
2. Nick Morris 2,2,3,2,3: 12
3. Troy Batchelor 2,2,1,3,3: 11
4. Jason Doyle 2,3,3,2,3: 13

2. Nagy Britannia: 43
1. Chris Harris 3,3,2,3,2: 13
2. Daniel King 2,2,2,3,1: 10
3. Tai Woffinden 3,1,3,3,3: 13
4. Robert Lambert 1,T,2,2,2: 7

3. Amerikai Egyesült Államok: 22
1. Greg Hancock 3,3,2!,3,0,1: 12
2. Gino Manzares 1,1,1,1,0: 4
3. Ryan Fisher 1,T,2,1,1: 5
4. Max Ruml 0,0,N,1,0: 1

4. Lettország: 9
1. Maksim Bogdanov 0,1,0,1,1: 3
2. Andžejs Lebedevs R,2,1,0,0,2: 5
3. Kjastas Puodzuks 1,0,0,0!,F: 1
4. Jevgenij Kostygov 0,N,0,0,0: 0


A Reményfutamot élőben tekinthetjük meg a sport1 műsorán, csütörtökön este 7-től, míg a döntőt sajnos csak felvételről ( a foci EB selejtezők miatt) vasárnap 11:30-tól a sport2-őn.

Megosztás Google Plus

About Edit Piroska

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 megjegyzés :

Megjegyzés küldése

Írd le véleményed a témával kapcsolatban. További kellemes böngészést kíván a speedwaylive.org szerkesztő csapata!