Martin Smolinski Németország bajnoka - Hefenbrocknak gyors felépülést

Ma délután rendezték meg a német egyéni bajnokság döntőjét ami igazán maratoni hosszúságú versenyre sikeredett.Sajnos az időjárás megviccelte e rendezőket,és a versenyzőket egyaránt,emiatt közel öt és félórán át tartott a bajnoki cím eldöntése.A viadalt végül Martin Smolinski nyerte meg maximális 15.ponttal,és így 2015-ben ő lett Németország egyéni bajnoka.

A második hely sorsát külön-futamban kellett eldönteni,mivel az alapszakaszban két motoros is 13-13 ponttal zárta versenyét.Végül az ezüstérem Kevin Wölbertnek jutott,míg a harmadik helyet a tartalékként induló Tobias Busch szerezte meg.

A bajnoki szisztéma szerint az első nyolc kiemeltként vett részt a viadalon,és tizenhat versenyzőnek selejtezőfutamokat kellett futnia. Itt a későbbi bronzérmes Busch csak a tartalékhelyet biztosította magának,ám az egyik főversenyző Robert Lambert visszalépett az eseménytől,így Tobias lépett elő a főversenybe.

Sajnos a viadal hatodik futamában történt egy nagyon sajnálatos bukás,amiben Christian Hefenbrock sérült meg. A szimpatikus fiatal motorost mentőhelikopterrel szállították kórházba,ahol kiderült borda,és vállsérülést szenvedett.