Tabaka József nyert Debrecenben, Magosi Norbert újabb bajnoki címet ünnepelhetett!

Magosi Norbert-Tabaka József
Pénteken délután rendezték meg az Országos Magyar Bajnokság záró fordulóját,amit végül Tabaka József nyert meg.Második helyen végzett a Nagyhalász Speedway klub versenyzője Benkő Roland,míg a harmadik helyen Magosi Norbert végzett. A döntő negyedik helyezettje az Ukrajnából érkező Stanislaw Melnychuk lett.

A mai utolsó forduló előtt még a matematikai esélyek szerint Tabaka Józsefnek is lehetősége lehetett volna a bajnoki cím megszerzésére,ám a címvédő Magosi Norbert nem veszített sok pontot,sőt a fináléban a dobogóra motorozta fel magát.Magosi Norbert számára ez éppen elegendő volt arra,hogy 2015-ben ú legyen a magyar bajnok.A szegedi sportoló így pályafutása során harmadik alkalommal lett hazánk bajnoka.

Tabaka József egy nagyon szép győzelemmel zárta az idei szezont,hiszen a nap folyamán mindösszesen egyetlen pontot veszített a Debrecen Speedway SE versenyzője.A remek forma ellenére idén meg kellett elégednie az összetett ezüstéremmel.Benkő Roland a mai fordulón nagyon magabiztosan versenyzett,ennek köszönhetően az összetett bajnoki tabella harmadik helyén végzett a fiatal vaspapucsos.
Egyenletes formában versenyzett ma Bencze Zsolt is,és csak kis híján csúszott le a reményfutamról.A miskolci motoros végül a megszerzett nyolc pontjával ötödik helyen fejezte be napját.

Nem sikerült a bravúr Tihanyi Sándornak,hiszen a mai forduló előtt még az összetett harmadik helyre is reális esélye volt a debreceni veteránnak.Sajnos a szerencse elpártolt mellőle,mivel az utolsó futamában nem tudott pontot szerezni mindenki Subija. Ennek köszönhetően búcsúznia kellett a viadal további küzdelmeitől,viszont ettől függetlenül hatalmas gratulációt érdemel.
Korát meghazudtolva a mai napig magabiztosan üli meg vasparipáját.

Végeredmény Debrecen Magyar Bajnokság 3.forduló:
1. Tabaka József - 14 (3,3,2,3,3) - 1. hely a döntőben
2. Benkő Roland - 13 (3,2,3,3,2) - 2. hely a döntőben
3. Magosi Norbert - 10 (1,2,3,3,1) - 1. hely az I. elődöntőben + 3. hely a döntőben
4. Stanislav Melnychuk - 9 (2,2,3,2,0) - 1. hely a II. elődöntőben + 4. hely a döntőben