A Hancock-Holder kettős diadalmaskodott

Nagyszerű versenyt hozott a Speedway Best Pairs Cup első állomása, mely a Monster Energy kettős győzelmét hozta, a Boll Team versenyzői előtt ma Torunban. Harmadik helyen az Eport2000.pl versenyzői zárták a napot.

Az első fordulót elég álmosan, szezonkezdeti hangulatban kezdték a versenyzők. A 9. futamig nem igazán történt említésre méltó esemény, leszámítva Emil Sayfutdinov találkozását a második futam első kanyarjában a lufipalánkkal. A találkozót akként ítélte meg a verseny vezetőbírója, hogy abban az Orosz Rakéta volt a hibás, így nem hívta vissza mind a négy versenyzőt, hanem kizárta  futamból.

A 9. futam végre meghozta az áttörést. Ekkor szintén Emil volt az egyik főszereplő, azonban most fantasztikus csatát mutattak be, csapattársával Bartek Zmarzlikkal a Laguta testvérek ellen. Talán ez a futam, talán a pálya változása hozta, de ettől kezdve már érdekes, előzésekben gazdag versenyt láthattunk. A 12. futamban Grigoríj Laguta keményen odaérkezett a születésnapját ünneplő Nicki Pedersen mellé, aki a lufipalánk alatt kötött ki. Grisa tette kizárást ért.

A 13. futamban Kai Huckenbeck bemozdult a rajtnál és a mellette álló Piotr Protasiewicz reflexből elszakította a szalagot. Ez is kizárást ért. Az ismétlés után a kizárt Pepe Protasiewicz csapattársa, Grzegorz Zengota állt az élre, azonban Kai Huckenbeck nem hagyta magát és megszerezte a - csak német versenyzőkből álló - City Team első futamgyőzelmét.

A verseny 15. futama után Emil Sayfutdinov feladta a versenyt. Mivel az első futamában történt bukása után egyre nagyobb fájdalmat érzett a vállában, így a szezon kezdetén nem akart megkockáztatni egy nagyobb sérülést, így a következő versenyre koncentrálva, inkább csapattársaira bízta a pontszerzést.

A verseny alapszakaszát a Holder-Hancock kettős, azaz a Monster Energy Team zárta, így ők már biztos résztvevői voltak a döntőnek, míg a Boll Team és az Eport2000.pl Team kettősei döntötték el, hogy ki legyen a finálé másik párosa. A 22. futam ennek megfelelően óriási csatát hozott, melynek végeredménye csak a célban dőlt el. Hatalmasat harcoltak a Boll Team versenyzői és ők lettek a szerencsések, akik a döntőben csatlakozhattak a Monster Energy Team-hez.

A döntő egy kisebb drámát hozott, hiszen a Boll Team kettőse Patryk Dudek és Martin Vaculik az élre álltak és bár Chris Holder és Greg Hancock is támadta Vaculikot, a szlovák versenyző gyönyörűen tartotta magát, mígnem az utolsó körben a motorja feladta a harcot és kiállni kényszerült. Így bár a döntő végeredménye 3-3 lett, de a Monster Energy Team győzött, hiszen az alapszakaszt ők nyerték meg.

Összességében, a szezon ebben a nagyon korai szakaszában, igazán élvezetes versenyt produkáltak a versenyzők, mely sorozat következő állomása Németországban, Landshutban lesz május 5-én, míg a harmadik, egyben záró fordulóra június 4-én a lengyelországi Ostrówban kerül sor.