Bomba meglepetés az Extraliga egyéni döntőn! Pieszczek a bajnok

Krystian Pieszczek nyerte meg a lengyel Extraliga Egyéni bajnoki döntőt,ahol juniorként is maga mögé utasította sztárokkal tűzdelt mezőnyt.Második helyen az orosz Grigorij Laguta végzett,míg a pódium harmadik fokán Piotr Protasiewicz pezsgőzhetett még. A finálé negyedik tagja a cseh Václav Milík volt,de őt a vezetőbíró  bukás okozása miatt kizárta a futamból

Pieszczek aki egyébként a Zielona Góra junior versenyzője ma egy hatalmas győzelmet aratott,hiszen ezen a derbin az Extraliga,és a Grand Prix menőit is sikerült maga mögé utasítania. Pálya ismerete viszont volt esélye a szép eredmény elérése érdekében,ugyanis ő éppen ezen a pályán kezdte el pályafutását,és hosszú évekig a Gdansk versenyzője volt.

Érdekesség,hogy a szombati Grand Prix győztes Jason Doyle is csak a 15.helyen végzett,aki lehet nem is vette annyira komolyan ezt a derbit,és még a gorzówi győzelmi mámor alatt állt.

Egyéni Extraliga bajnoki döntő Gdansk:
1. Krystian Pieszczek (2,3,3,0,3) 11 + 1 hely a döntőben
2. Grigorij Łaguta (1,3,1,3,3) 11 + 2 hely a döntőben
3. Piotr Protasiewicz (1,3,2,2,3) 11 + 1 hely az elődöntőben + 3 hely a döntőben