Bartosz Zmarzlik nyert Ostrówban! (videó)

Szombaton rendezték meg Ostrówban immáron 64.alkalommal a Lancuch Herbowy Egyéni nemzetközi meghívásos versenyt,melyet a gorzówi sztár Batrosz Zmarzlik nyert meg.Második helyen végzett Jaroslaw Hampel,míg a harmadik az orosz rakéta Emil Sayfutdinov lett. A finálé negyedik helyén az orosz Atriom Laguta ért célba.

Az eredeti leadott rajtlistán két változás is történt.Robert Miskowiak helyett Troy Batchelor ugrott be,akinek végül egy ötkarikás teljesítménnyel a 16.helyen sikerült végeznie.A másik helyettes Artiom Laguta volt,aki az ausztrál Jason Doyle helyett szállt nyeregbe,és nem okozott a kilátogató közönségnek.Az orosz sportoló nagyon szépen motorozott,viszont a fináléba nem sikerült feltornáznia magát a dobogóra.

Ez a verseny nagyon érdekes volt,hiszen a két egykori világbajnok Tai Woffinden,és Nicki Pedersen nagyon gyengén kezdték versenyüket,majd ezt követően megtörtént náluk egy kis ébredés,és végül Woffinden az elődöntőben is húzhatta a gázt.A dán salakos,aki egyébként 2007-ben már nyerni tudott itt,most kénytelen volt az összetett 11.hellyel megelégedni.

A verseny talán egyik legpechesebb versenyzője Piotr Protasiewicz volt,aki fantasztikus formában volt,viszont két alkalommal is előkelő helyről motorhiba miatt kénytelen volt feladni a futamát.

A verseny fénypontja egyértelműen a finálé volt,ahol a motorosok egy igazán nem mindennapi futamot mutattak be.A rajt után Emil Sayfutdinov magabiztosan vezetett körökön keresztül,és úgy tűnt ez a győzelem már meg lesz számára.Mögötte viszont lengyel vetélytársai olyannyira nem adták fel a küzdelmet,hogy először Zmarzlik,majd a célba érkezés előtt Hampel is megtudta előzni őt.A parádés döntő futamnak köszönhetően a Lancuch Herbowy sorozat történelme során 43.győztesét koronázhatták meg Ostrówban.