SGP:Dudek,Vaculik,és Lindgren lesznek ott a Grand Prixban !

Ma délután rendezték meg Vetlandában a Speedway Grand Prix Challenge versenyt,amit végül maximális pontszámmal nyert meg a lengyel Patryk Dudek.A fiatal versenyző esélyt nem adott ellenfeleinek,és magabiztosan érkezett minden futamában elsőként a célba. A győztes Dudek ,és csapata már a 18.futam után ünnepelhettek,hiszen ő már biztos tagja a 2017-es Grand Prix sorozatnak,viszont a két hátralévő futam még komolyan a továbbjutó helyekért folyt.

A 19.etapban az olasz Nico Covatti verte meg a svéd Lindgrent,akinek mint kiderült ezzel nagyon komolyan megnehezítette a dolgát.A viadal huszadik etapában a szlovák Martin Vaculik futamgyőzelmének tapsolhatott a vetlandai közönség,és ezzel a zsarnócai sztár második helyezettként jutott tovább a jövőévi világbajnoki sorozatba.

Az utolsó tovább jutást érő helyet a 21.futamban döntötték el a dán Kenneth Bjerre,és a hazai menő Fredrik Lindgren között.Végül ebben a futamban  kedvezett a szerencse,és ő lehet harmadikként biztosan a Speedway Grand Prix mezőnyében.

A GP hivatalos tartalékai 2017-ben a dán Kenneth Bjerre ,és a német Martin Smolinski lesznek majd.

Voltak akiknek nem ment ma,viszont jóval többre számítottunk volna tőlük.A két lengyel menő Piotr Pawlicki,és Krzysztof Kasprzak is csak már a jövőévi Challengeről álmodozhatnak majd.Bár Pawlickinek még a matematikai esélye megvan a bent maradásra.