Retro Rovat - Rendkívüli érdeklődés volt a kontinentális döntő iránt-Adorján Európa bajnok

1989. augusztus 12. Nemcsak a Hajdúságban és Magyarországon nyilvánult meg nagy érdeklődés a salakmotoros vb kontinentális döntője iránt, de még a szomszédos államokból is sok turista érkezett a debreceni esemény megtekintésére.

Öt ország 16 versenyzője, köztük négy magyar sportoló (Tihanyi Sándor, Adorján Zoltán, Petrikovics József, Kócsó Antal) ült nyeregbe, és küzdött meg a vb-fináléba jutásért.

Debrecenben a Hajdú-Volán Gázvezeték utcai pályáján 12 000 néző előtt rendezték meg a salakmotoros világbajnokság Európa-döntőjét. Öt országból 16 versenyző állt rajthoz: öt csehszlovák, négy magyar, három szovjet, kettő-kettő NSZK-beli és lengyel.

Husz futamban mérték össze tudásukat a kiváló motorosok és közülük magasan kiemelkedett a debreceni Adorján Zoltán. A versenyen három bukás volt, de súlyosabb sérülés nem történt. A 18. futam után Adorján már győztes volt, utána hét versenyző következett 10-10 ponttal. Ezt követően négy pótfutamot bonyolítottak le és ennek alapján alakult ki a végső sorrend.