Grand Prix 2018 kvalifikáció eredmények Esbjergben -Piotr Pawlicki siker,Zsarnócán Vaculik diadala

Szombaton három helyszínen bonyolítottak le Grand Prix kvalifikációs versenyt,melyeknek a helyszínei a szlovákiai Zsarnóca,a dániai Esbjerg,valamint az olaszországi Lonigo voltak.Az utóbbi helyszín versenyét végül törölni kellett,ugyanis az időjárás közbeszólt.

A szlovák szomszádainknál megrendezett fordulón Martin Vaculik bizonyult a legjobbnak 14.ponttal.Második helyen a szlovénok sztárversenyzője Matej Zagar végzett ,míg a dobogó harmadik fokán a lengyel Adrian Miedzinski végzett. Ez a forduló a sok keresztbe verésnek köszönhetően nagyon izgalmasan alakult,hiszen a nyolcadik helyen végző is tíz pontot motorozott össze.Ezen az ágon vett részt Magosi Norbert is,akinek végül nem sikerült a bravúr,és végül a 12.helyen zárta a napját. A kiutazó néhány magyar szurkoló végül láthatott a viadal 13.futamában egy Magosi győzelmet,ahol a szedegi vaspapucsos nem kissebb névtől,mint az ukrán Andriej Karpovtól rabolt pontot.

Végeredmény Zsarnóca

1. Martin Vaculik (Szlovákia) - 14 (3,3,3,3,2)
2. Matej Zagar (Szlovénia) - 13 (3,2,3,2,3)
3. Adrian Miedziński (Lengyelország) - 11+ 3 (2,3,1,2,3)
4. Patryk Dudek (Lengyelország) - 11 + 2 (3,2,2,3,1)
5. Andriej Karpov (Ukrajna) - 11 + 1 (2,3, 2.2.2)
6. Grigory Laguta (Oroszország) - 10 + 3 (1,1,3,2,3)
7. Leon Madsen (Dánia) - 10 + 2 (3,2,1,1,3)
-------------------------------------------------- -
8. Andzej Lebedevs (Lettország) - 10 + 1 (0,3,2,3,2)
9. Tomas Suchanek (Csehország) - 7 (1,0,3,1,2)
10. Troy Batchelor (Ausztrália) - 7 (2,1,2,1,1)
11. Eduard Krcmar (Cseh Köztársaság) - 5 (2.1.1, R, 1)
12. Magosi Magosi (Magyarország) - 4 (0,0,1,3 , 0)
13. Mark Riss (Németország) - 3 (1,1,0,0,1)
14. Michele Paco Castagna (Olaszország) - 2 (0,2,0,0,0)
15. Nick Skorja (Szlovénia ) - 1 (0,0,0,1,0)
16. Patrik Buri (Szlovákia) - 1 (1,0,0,0,0)
17. Jan Mihalik (Szlovákia) - N
18. Jakub Valkovic (Szlovákia) - N
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A dániai selejtezőn igazán nagy verseny lehetett,mivel itt nem volt olyan versenyző aki simán felül kerekedett volna a mezőny többi tagján. A lengyel Piotr Pawlicki lett végül a győztes 12.ponttal.A további dobogós helyekért külön futamot bonyolítottak le,és végül a dán Kenneth Bjerre,valamint a német Kai Hauckenbeck állhatott fel  pódiumra.

Végeredmény Esbjerg

1. Piotr Pawlicki (Lengyelország) - 12 (3,3,2,3,1)
2. Kenneth Bjerre (Dánia) - 11 + 3 (3,1,2,2,3)
3. Kai Huckenbeck (Németország) - 11+ 2 (0,3,2,3,3)
4. Kjastas Puodzuks (Lettország) - 11 3 1 (2,3,3,1,2)
5. Chris Harris (Egyesült Királyság) - 10 (3,2 , 3,2,0)
6. Peter Ljung (Svédország) - 10 (2,2,3,1,2)
7. Michael Jepsen Jensen (Dánia) - 9 + 3 (2,3,1,0,3)
8. Mikkel Michelsen (Dánia) - 9+ 2 (2,1,0,3,3) - tartalék
------------------------- --------------------------
9. Sam Masters (Ausztrália) - 9 + 1 (3,2,1,2,1)
10. Timo Lahti (Finnország) - 6 (1,2,1,1,1)
11. Rasmus Jensen (Dánia) - 5 (3,0,2)
12. Jacob Thorssell (Svédország) - 5 (0,1,1, 3.0)
13. Daniel King (Egyesült Királyság) - 5 (1,0,2,0,2)
14. Andriej Kudriaszov (Oroszország) - 3 (1,0,0,1,1)
15. Tero Aarnio ( Finnország) - 2 (0,0,0,2,0)
16. Glenn Moi (Norvégia) - 2 (1,1,0,0,0)
17. Janusz Kołodziej (Lengyelország) - 0 (0, R, - , -, -)
18. Rene Bach (Dánia) - N

A lonigoi fordulót a pálya alkalmatlansága miatt nem tudták lebonyolítani,ezt a verseny ma 14:30-kor fogják majd pótolni. Tabaka József képviseli hazánkat ezen a fordulón