SFC - Barátság kupa eredmények Tabaka egyetlen pontot veszített a két versenyen.

Az elmúlt hétvégén Rovnóban folytatódott a Speedway Barátság kupa sorozat,melynek az első napján az ukrán csapat tudott diadalmaskodni. A győztes hazaiak hat ponttal előzték meg a lengyel Świętochłowice motorosait.A dobogó harmadik fokára  a szlovák zsarnócai salakosok állhattak fel.A versenyen indult két argentin salakos is akik igazán nagy segítségek nyújtottak csapataiknak.Facundo Albin a lengyel csapatnak 13 pontot,míg Cristian Zubillaga 9 pontot gyűjtött a szlovák csapatnak.

A debreceni csapat az utolsó helyen végzett,de ennek ellenére a csapatverseny hőse Tabaka József volt.A Debrecen Speedway SE motorosa maximális 15 pontot gyűjtve a mezőny legjobb eredményét érte el.

R2. Vitalij Kowal (0.0) 0

Másnap az egyéni sorozattal folytatódott a bajnokság,melyet az ukrán Stanislaw Melnicuk nyert meg hibátlan teljesítménnyel.Második helyen végzett Tabaka József 14.ponttal,míg a harmadik helyen az argentin Facundo Albin végzett aki különfutamban győzte le a lengyel Andrij Kobrint.

A bajnoki sorozatban most egy kis szünet következik,és majd július 29-30-án folytatódik a szlovák Zsaróca vásosában.

Egyéni verseny eredménye.:
1. Stanislav Melnichuk (RMSTK Rovnó, UA) – (3,3,3,3,3) 15
2. Tabaka József (Debrecen Speedway SE, H) – (3,3,2,3,3) 14
3. Facundo Albin (MS Śląsk Świętochłowice, ARG) – (2,3,3,2,2) 12+1.hely a 3.helyért kiírt különfutamban

4. Andrij Kobrin (RMSTK Rovnó, UA – (3,2,3,3,1) 12+2.hely a 3.helyért kiírt különfutamban