A junior vb-n való indulási jogért harcoltak - Bartosz Smektala nyert!

Lublin start előtt.
Ma rendezték meg az ezüst-sisak döntőt Lublinban,ahol a legjobb 16 lengyel junior vaspapucsos gyűlt össze.Most viszont nem várta teltház a versenyzőket,ugyanis csak közel ezer néző volt kiváncsi a junirok csatájára.

A verseny mint ahogy az várható volt hozott néhány izgalmakkal teli futamot,hiszen a nagy tét miatt mindenki a legjobb négybe szeretett volna kerülni.A verseny elején mindenki favoritnak kiáltotta ki Maksym Drabikot,viszont már a csak az első futama után volt veretlen.Először a rybniki fiatal Robert Chmiel utasította rendre,majd ezt követően a lesznoiak büszkesége Bartosz Smektala.

A folytatásban sem sikerült futamot nyernie a világbajnoki címvédő Drabiknak,mivel a 16.etapban Oscar Bober egy nagyszerű külső íves előzésnek köszönhetően megelőzte őt.

A lebonyolított 16.futam után tehát az állás Skemtala 11.pont,Chmiel 11.pont,valamint Drabik 9.ponttal várták a folytatást.

Az utolsó négy futamban folytatódtak a keresztbe verések,ami még érdekesebbé tette így a helyezések sorsát. Végül Bartosz Smektala tudott nyerni a mai versenyen 13.ponttal,így a lesznoi motoros első helyen tudta kvalifikálni magát az indulási jogért.

A második-harmadik helyért külön-futamban döntötték el a helyezést,melyben már Drabik magabiztosan motorozott,és utca hosszal nyerte meg a futamot Robert Chmiel előtt.A negyedik helyen végül Daniel Kaczmareknek sikerült továbbjutni.

Ennek a versenynek a lényege,hogy az első négy motoros harcolhatta ki az egyéni junior világbajnokságon való részvételi jogot.A lengyel szövetség egyébként öt helyet kapott a vb-re ,és az ötödik motorost majd a lengyel szövetség fogja megjelölni.