U/21 vb selejtező - Robert Lambert nyert Rawiczban

Robert Lambert
Esélyeshez méltóan a brit Robert Lambert aratta le a babért a rawiczi junior világbajnoki selejtezőn. Második helyen végzett a lengyel Bartosz Smektala,míg a dobogó harmadik fokára a dán Andreas Lyager állhatott fel. A verseny negyedik továbbjutója a lengyel Robert Chmiel lett,így ők négyen már biztos tagjai az idei junior világbajnoki döntőknek.

Sajnos ezen a versenyen nagyon sok bukás történt,emiatt néhány motoros kénytelen volt feladni a viadalt.A nyolcadik futamban harmadik helyen Fazekas Dennis bukott,ami miatt a magyar salakos váll zúzódást szenvedett.A verseny kilencedik futamában szintén egy nagy bukás történt,ami miatt az ukrán Mostovik volt kénytelen feladni sérülés miatt a folytatást.

A győztes Lambert teljesítménye elképesztő az idén.Nem rég ezüstérmes lett a SoN nemzetek bajnokságában,majd ezt követően a brit bajnoki címet zsebelte be.Most először láthatjuk majd a Cardiffban sorra kerülő Speedway Grand Prix fordulójában is,és ma sikerült a junior világbajnoki döntőbe is kerülnie.