Fogo Unia Leszno-Stal Gorzów: 46-44

Ma este az ENEA Extraliga döntőjének első fordulóját is megrendezték, ahol a Fogo Unia Leszno kétpontos győzelmet aratott a Stal Gorzów ellen. A mai nap legfordulatosabb, legizgalmasabb versenyének lehettünk szemtanúi.

Nagy csatákkal indult a verseny, azonban az első három futam után még mindig döntetlen volt az eredmény, nem igazán bírtak egymással a csapatok. A 4. futamban tört meg a jég, ekkor a gorzówiak 2-4 arányban hozták el a futamot, köszönhetően Bartosz Zmarzliknak, aki ekkor már második futamgyőzelmének örülhetett és Pior Śviderski harmadik helyének. Igaz a gorzówiak már a harmadik futamban átvehették volna a vezetést, de a Niels Kristian Iversent helyettesítő Krzysztof Kasprzak nagy igyekezetében majdnem felborította saját csapattársát, Matej Zagart, aki így két ponttól esett el.

Az ötödik futamban brutálisat esett KK, amikor a beszállóban elemelte a motorja és saját csapattársa hátsó kerekébe akadt bele ezáltal, majd nyílegyenesen a lufipalánkba szállt bele. Természetesen, miután a futam leállításának okozója Krzysztof Kasprzak volt, így a vezetőbíró kizárta őt. A futamismétlésnek nagy vesztese lett Linus Sundström, aki a bukás pillanatában első helyen motorozott, mert második nekifutásra már nem ment neki ez a fegyvertény, így az Unia Leszno csapata, Przemek Pawlicki és Gregorz Zengota kettősnek köszönhetően 5-1-es győzelmet aratott, így a vezetést is átvették.

Ezután két döntetlennel végződő futam közvetkezett. A 6 futamban csodálatosan motorozta körbe vetélytársait Matej Zagar, azonban az addig remekül versenyző Bartosz Zmarzlik nem tudott pontot szerezni. A 7. futam sima Nicki Pedersen győzelmet hozott, itt meglepetésre a gorzówi junior versenyző nagyon szép motorozással második helyen végzett.

A 8. futamban az első kanyarban Tobiasz Musielak került a salakra, szerencsére ő is megúszta sérülés nélkül. A megismételt futamban mind a négy versenyző rajthoz állhatott, ahol magabiztos gorzówi siker született Linus Sundsröm és Krzysztof Kasprzak révén, így újra a vendégeknél volt az előny. A 9. futamban ismét 1-5-ös vendégsiker született, sem Nicki Pedersen, sem Piotr Pawlicki nem találta az ellenszert Bartek Zmarzlik és Matej Zagar ellen, így a gorzówi előny 6 pontra nőtt.

A 10. futamban ismét egál eredmény született, majd a 11. futamban ismét feltámadt a Leszno, Przemek Pawlicki és Kenneth Bjerre aratott fontos győzelmet, így ismét csak két ponttal vezettek a vendégek. A 12. futam ismét hazai győzelemmel ért véget, Zengota a fiatalabb Pawlicki testvérrel karöltve diadalmaskodott, így az előny ismét a hazaiaknál volt. Krzysztof Kasprzak hiába próbálta Pawlickit megelőzni, terve nem sikerült. KK az előzetes hírek szerint egyébként bukásakor hüvelykujjtörést szenvedett.

A 13. futamra a Stal Gorzów versenyzői teljesen széthullottak és zsinórban harmadik vereségüket szenvedték el. Így az utolsó két futam előtt hat pont volt az Unia Leszno előnye. Az utolsó előtti futamban ez az előny ismét csökkent, hiszen Bartosz Zmarzlik fantasztikus futamgyőzelmet aratott, Piotr Pawlicki előtt, míg Zagar a harmadik helyen ért célba. A futam vesztese Gregorz Zengota volt, akinek a rajt után megállt a motorja.

Az utolsó futamban ismét egy fantasztikus Zmarzlik győzelmet láthattunk, akinek Kasprzak is besegített egy ponttal, így a Niels Kristian Iversent nélkülöző foghíjas Stal Gorzów mindössze kettő pontos hátrányból fogadja jövő vasárnap a Fogo Unia Leszno csapatát.