SEC Challenge Nagyhalász - Grigorij Laguta verhetetlen volt!

Grigorij Laguta SEC Challenge győztes Nagyhalász 2019
Szépszámú közönség előtt rendezték meg Nagyhalászban a 2019-es SEC Challenge versenyt,ami igazán igzalmassá sikeredett.Ezen a derbin nem unatkozhatott a publikum,hiszen szinte minden futamban több előzést is láthattak.A mezőnyből nagy léptékkel emelkedett ki az orosz Grigorij Laguta,aki az utolsó alapszakasz futamában is bebizonyította klasszis tehetségét.Vesztett helyzetből is talpra állt néhány másodpercen belül,és így maximális pontszámmal nyerte az alapszakaszt...

Nagyon szorgalmasan gyűjtögette pontjait a dán Michael Jepsen Jensen is,és 13 ponttal ő is egyeneságon a fináléban várhatta a folytatást. A reményfutamban a francia csodamotoros David Bellego állt az élen aki egyébként az egész verseny folyamán brillíánsan versenyzett.Mögötte viszont óriási csata dúlt Vacláv Milík,Kacper Woryna,valamint Anders Thomsen között.A harmadik kör befejezése után viszont Woryna bukott emiatt le intették a futamot.A lengyel bukását a vezetőbíró döntése alapján Thomsen okozta,emiatt a dán salakos kizárták a futamból.Ez viszont azt jelentette hogy az öt továbbjutó már biztos volt,csak a helyezéseket kellett eldönteni a döntőben.

A fináléban Laguta tovább szárnyalt,mint ahogy azt már az egész viadalon láthattuk tőle,mögötte Bellego haladt ,míg harmadik helyen Milík .A harmadik kör után hasonló szituáció alakult ki mint a reményfutamban,és Vacláv Milík bukott egyet M.J.Jensen miatt.A dánt kizártát a bukás okozása végett,így végül a hivatalos sorrend a fináléban Grigorij Laguta,David Bellego,valamint Vacláv Milík lett.

Kovács Roland annak ellenére,hogy csak kettő pontot sikerült gyűjtenie remekül helytállt ebben a kiváló mezőnyben.A debreceni salakosnak voltak szép megvillanásai,és így emelt fővel hagyhatta el a Nagyhalász Speedway Ringet.

Nagy meglepetés volt,hogy ezen a technikás pályán a lengyelek közül csak Worynának ment ihógazán jól a versenyzés.Adrian Miedzinski már idő előtt feladta a viadalt,mert a továbbjutási esélyei gyenge szereplése miatt füstbe mentek.Nem ment a fiatal tehetsének sem ezen a napon,hiszen Bartosz Smektala is csak a tizedik helyen végzett.

Sajnos a speedway versenyekhez hozzá tartoznak a bukások is,és a mai napon Peter Kildemandot kellett kórházba szállítani vállsérülés panaszok miatt.A dán egyébként a bukása miatt néhány percen keresztül eszméletlenül feküdt a salakon,de ezt követően vissza nyerte

Remélhetőleg a remek rendezés miatt jövőre is kapunk majd valami hasonló kaliberű versenyt,mert ez igazán izgalmas nap volt.

fotó/Asztalos Krisztián SEC Challenge Nagyhalász 16.futam piros M.J.Jensen,sárga G.Laguta,fehér D.Bellego,kék A.Thomsen

VÉGEREDMÉNY SEC CHALLENGE NAGYHALÁSZ 2019/05/25
1. Grigorij Laguta (Oroszország) (3,3,3,3,3) 15 + 1. hely a döntőben
2. David Bellego (Franciaország) (2,3,3,1,3) 12 + 1. hely a reményfutamban+ a 2.helyen a döntőben
3. Václav Milík (Cseh Köztársaság) (3,2,2,3,1) 11 + 2. hely a reményfutamban + 3. hely a döntőben