Ivanov háromból,három győzelem a jégmotor világbajnokságon

Szombaton rendezték meg az egyéni jégmotor világbajnokság 3.versenynapját,melyen ismét Daniil Ivanov bozonyult a legjobbnak.A világbajnoki címvédő ezen a versenynapon egy alkalommal bukott,emiatt értékes pontokat veszített az alapszakasz során,de ezt követően ismét hozta formáját,és magabiztos győzelmet aratott a fináléban.

A második helyen végzett Dimitry Khomichevich,míg a dobogó harmadik fokára Dinar Valeev motorozta fel magát.A döntő negyedik helyezettje a fiatal orosz tehetség Jevgenij Sajdullin végzett,aki szabadkártyásként megcsinálta élete legnagyobb eredményét az Ice Gladiators mezőnyben. Az ifjú titán a múlt héten második lett az orosz junior egyéni jégmotor bajnokságban,most viszont a világ elitjében is letette névjegyét.

A szombati versenynap összetett ötödök helyén Igor Kononov végzett,aki egyébként az alapszakaszban kiválóan versenyzett .Az orosz motoros 13.ponttal zárta az alapszakaszt,ám ezután a kisdöntőből nem sikerült kvalifikálnia magát.A hatodik helyen Dimitry Koltakov végzett,így ezen a versenyen az orosz sportolók ismét bebizonyították,hogy ebben a sportágban ők az egyeduralkodók.

Végeredmény Ice Gladiators Togliatti 3.forduló:
1. Daniiv Ivanov (Oroszország) - 17 + 1. hely a döntőben (3,3, d, 3,3,2,3)
2. Dmitry Khomichevich  (Oroszország) - 19 + 2. hely a döntőben (3,3,3,2,3,3,2)
3. Dinar Valeev (Oroszország) - 15 + 3. hely a döntőben (3,1,2,3,2,3,1)
********************
4. Jevgenij Sajdullin (Oroszország) - 13 + 4. hely a döntőben (2,1,2,3,3,2,0)
-----------------
5. Igor Kononov (Oroszország) - 14 + 3. hely az elődöntőben (3,3,3,3,1,1)
6. Dmitry Koltakov (Oroszország) - 13 + 3. hely az elődöntőben (2,2,3,2,3,1)
7. Martin Haarahiltunen (Svédország) - 7 + 4. hely az elődöntőben (2.0.3, F, 2.0)
8. Johann Weber (Németország) - 6 + 4. hely az elődöntőben (2, d, d,2,2,0)