Elkezdődött hivatalosan Európában a Speedway szezon, az ausztrálok sikerével!

Ben Fund Bonanza 2015-
Ezekben a percekben ért véget Swindonban, a Ben Fund Bonanza elnevezésű Nemzetközi salakmotorverseny. Ennek a rendezvénynek a célja évről-évre, a súlyosan sérült versenyzők támogatása. A mai verseny alapszakasza csapatszisztémában volt lebonyolítva, amelyet nagy magabiztossággal az ausztrál csapat nyert meg. Második helyen a hazai brit négyes, míg a harmadik helyen mindössze 1 ponttal lemaradva a britektől, a dánok végeztek. A negyedik helyen a lengyel csapat végzett, akiknek nem nagyon sikerült ma igazán a pontszerzés. A polákoknál eredetileg Adam Skórnicki indult volna, akit végül a finn Nike Lunna helyettesített

A győztes ausztrál csapatban Rory Schlein és Nick Morris szerepelt a legjobban. Mindkét motoros 10-10 ponttal zárta versenyét. Az ezüstérmes dán csapatban a rutinos Bjarne Pedersen szintén remekül motorozott ezen a délutánon és ő is 10 pontot szerzett csapatának.

Az alapverseny 16 futamból állt, ezt követően következett még négy futam. Ennek az érdekessége az volt, hogy egy futamban csak egy ország motorosai vettek részt. A tétje az volt ennek, hogy minden válogatott legjobbja kiharcolhatta magának az egyéni fináléba kerülést, ahol a Ben Fund Bonanza trófea volt a tét.

A döntőbe végül  Jan Graversen, Kyle Howarth, Nick Morris és Grzegorz Walasek tudták kvalifikálni magukat.

A viadal utolsó futamában az ausztrál Nick Morris nem adott esélyt ellenfeleinek, és simán nyerte meg az etapot Walasek, Howarth valamint Graversen előtt.

Végeredmény csapatverseny:
1.Ausztrália –35:  Rory Schlein (3-3-3-1) 10, Nick Morris (3-2-2-3) 10, Rusty Harrison (0-1-3-3) 7, Sam Masters (3-R-2-3) 8.
2.Nagy-Britannia– 26: Kyle Howarth (2-3-2-3) 10, Ben Barker (3-2-1-2) 8, Max Clegg (0-1-0-1) 2, Kyle Newman (2-2-0-2) 6.
3.Dánia – 25:  Bjarne Pedersen (2-3-3-2) 10, Thomas Jorgensen (1-3-2) 6, Jan Graversen (1-0-0-2-1) 4, Kenneth Hansen (2-1-1-1) 5.
4.Lengyelország – 10: Grzegorz Walasek (1-0-3-0) 4 Szymon Wozniak (0-2-0-0) 2, Jakub Jamrog (0-0-1-0) 1, Nike Lunna (1-1-1-X) 3.