News
Loading...

Nicki Pedersen nyerte a finn nagydíjat!


Nicki Pedersen győzelmével ért véget szombaton az idei Speedway Grand Prix sorozat második fordulója.A viadal második helyezettje a brit Tai Woffinden,míg a harmadik helyezett a svéd Andreas Jonsson lett.A fináléban negyedik helyen a lengyel Jarek Hampel ért célba.

A speedway szerelmesei nyilván jobb versenyt reméltek az első forduló után,hiszen Varsóban nem igazán jól sült el a szezonnyitó.Sajnos a szombati eseményen is voltak problémák a pálya állapotával,emiatt a versenyzőknek keményen megkellet küzdeni a pályával is. Jól látszódik az eredményből is,hogy néhány nagy kaliberű sportoló is jóval a tudása alatt szerepelt.

A mögöttünk álló két forduló után Tai Woffinden vezeti a tabellát,három ponttal megelőzve Nicki Pedersent,és négy ponttal megelőzve Jaroslaw Hampelt. A világbajnoki sorozat következő fordulójára május 23-án Prágában kerül majd sor,ahol remélhetőleg már egy izgalmas viadalnak lehetünk majd szemtanúi.

Végeredmény Finnország Tampere SGP 2.forduló
1. Nicki Pedersen 16 p.(3,3,2,1,1,3,3)
2. Tai Woffinden 17 p. (3,0,3,3,3,3,2)
3. Andreas Jonsson 12 p. (1,2,2,1,3,2,1)
4. Jaroslaw Hampel 11 p. (3,0,0,3,3,2,0)
5. Jason Doyle 11 p. (2,1,3,2,2,1)
6. Krzysztof Kasprzak 10 p. (3,3,3,0,1, 0)
7. Michael Jepsen Jensen 10 p. (1,2,2,2,2,1)
8. Greg Hancock 9 p. (2,1,3,3,F,0)
9. Matej Zagar 7 p.(0,0,1,3,3)
10. Troy Batchelor 7 p. (2,3,0,2,0)
11. Chris Holder 7 p. (1,3,0,2,1)
12. Chris Harris 6 p. (0,2,1,1,2)
13. Niels-Kristian Iversen 6 p. (0,1,2,1,2)
14. Tomas H Jonasson 4 p. (2,2,F)
15. Timo Lahti 3 p. (1,0,1,0,1)
16. Maciej Janowski 2 p. (0,1,1,0,R)
pályatartalékok
17. Nike Lunna 0 p. (0)
18. Jiri Nieminen 0 p. (0)
futamról-futamra:
1. Woffinden, Jonasson, Jonsson, Harris.
2. Kasprzak, Batchelor, Holder, Zagar.
3. Hampel, Hancock, Lahti, Janowski.
4. Pedersen, Doyle, Jepsen Jensen, Iversen.
5. Pedersen, Jonsson, Hancock, Zagar.
6. Batchelor, Jepsen Jensen, Janowski, Woffinden.
7. Kasprzak, Harris, Iversen, Lahti.
8. Holder, Jonasson, Doyle, Hampel.
9. Doyle, Jonsson, Lahti, Batchelor.
10. Woffinden, Iversen, Zagar, Hampel.
11. Hancock, Jepsen Jensen, Harris, Holder.
12. Kasprzak, Pedersen, Janowski, Jonasson (F).
13. Hampel, Jepsen Jensen, Jonsson, Kasrpzak.
14. Woffinden, Holder, Pedersen, Lahti.
15. Zagar, Doyle, Harris, Janowski.
16. Hancock, Batchelor, Iversen, Lunna.
17. Jonsson, Iversen, Holder, Janowski (R).
18. Woffinden, Doyle, Kasprzak, Hancock (F).
19. Hampel, Harris, Pedersen, Batchelor.
20. Zagar, Jepsen Jensen, Lahti, Nieminen.
Semifinal 1: Woffinden, Jonsson, Doyle, Hancock.
Semifinal 2: Pedersen, Hampel, Jepsen Jensen, Kasprzak.
Final: Pedersen, Woffinden, Jonsson, Hampel.
Megosztás Google Plus

About V. Laci

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 megjegyzés :

Megjegyzés küldése

Írd le véleményed a témával kapcsolatban. További kellemes böngészést kíván a speedwaylive.org szerkesztő csapata!