News
Loading...

2015 Világ és Európa bajnokai


Összegyűjtöttük az idei esztendő Világ és Európa bajnokait. Az idei GP sorozatban a britek kiválósága Tai Woffinden diadalmaskodott,így pályafutása során már második alkalommal lett a legjobb egyéni salakmotoros.

2015-ben bombameglepetés született a Csapat Világkupa sorozatban,ahol végül teljesen megérdemelten Svédország csapata aratta le a babérokat.Az U/21-es korosztályban idén Bartosz Zmarzlik számít nagy favoritnak,aki az egyéni világbajnoki cím mellett,a csapat-világbajnoki címet is megszerezte Lengyelország válogatottjával.Bartek emellett a felnőttek között sem tétlenkedett,mivel az SWC sorozatban egy bronzérem,kerülhetett a vitrinébe,és nem utolsó sorban a GP Challenge győzelmével egyenes ágon kvalifikálta magát a világbajnoki GP sorozatba.

A hosszú-pályások királya Jannick de Jong volt 2015-ben akinek sikerült az EB cím mellett a Grand Prix-ban is győzedelmeskednie. A jégmotorosoknál már megszokhattuk az orosz egyeduralmat,ami ebben az évben sem alakult másképpen.Akár melyik sorozatot vesszük is alapul,csak orosz himnusz szólt a győztesnek.

Eredmények 2015

Speedway Grand Prix Egyéni Világbajnok

  1. Tai Woffinden(GB) 
  2. Greg Hancock (USA) 
  3. Nicki Pedersen (DK)

SWC Csapat Világkupa 

  1. Svédország (Andreas Jonsson,Antonio Lindbäck, Fredrik Lindgren,Linus Sundström)
  2. Dánia (Peter Kildemand,Niels K.Iversen,Nicki Pedersen,Kenneth Bjerre) 
  3. Lengyelország (Krzysztof Buczkowski,Bartosz Zmarzlik,Maciej Janowski,Przemyslaw Pawlicki)

U/21 Junior Egyéni Világbajnok  

  1. Bartosz Zmarzlik (PL)
  2. Anders Thomsen (DK)
  3. Mikkel Michelsen (DK)

U/21 Junior Csapat Világbajnok

  1. Lengyelország (Bartosz Zmarzlik,Piotr Pawlicki,Maksym Drabik,Pawel Przedpelski)
  2. Dánia (Nikolaj B.Jakobsen,Anders Thomsen,Mikkel Bech Jensen,Mikkel Michelsen)
  3. Ausztrália (Nick Morris,Jack Holder,Max Fricke,Brady Kurtz)

Speedway Grand Prix Challenge 

  1. Bartosz Zmarzlik(PL)
  2. Piotr Pawlicki (PL)
  3. Chris Harris (GB)

Jégmotor Egyéni Világbajnok 

  1. Dimitrij Koltakov (RUS)
  2. Daniil Ivanov (RUS)
  3. Dimitrij Khomichevich (RUS)
Jégmotor Csapat világbajnok
  1. Oroszország (Daniil Ivanov,Dimitrij,Khomichevich,Nikolai Krasnikov)
  2. Ausztria (Franz Zorn,Harald Simon,jr.Charly Ebner)
  3. Csehország (Jan Klatovsky,Antonin Klatovsky,Lukas Hutla)

2015 FIM Speedway Youth World Cup Egyéni Világbajnok

  1. Matthew Gilmore (AUS)
  2. Mads Hansen (DK)
  3. Lukas Finhage (D)

FIM Long Track Youth World Cup 250cc

  1.  Mads Hansen (DK)
  2. Gaetan Stella (F)
  3. Niels Oliver Wessel (D)

Long Track Grand Prix Challenge

  1. Kai Huckenbeck (D)
  2. Jörg Tebbe (D)
  3. Mathias Kröger (D)

FIM Long Track Csapat Világbajnok

  1. Anglia (Andrew Appelton,Glen Phillips,Richard Hall,James Shanes) 
  2.  Németország ( Jörg Tebbe,Erik Riss,Stephan Katt,Michael Härtel) 
  3.  Finnország (Aki Pekka Mustonen,Jesse Mustonen,Aarnie Heikkilä,Matias Mäenpää)

    Speedway Best Pairs /Legjobb párosok kupája 

    1. Dánia (Nicki Pedersen,Niels K.Iversen,Mikkel Bech) 
    2. Lengyelország (Jarek Hampel,Piotr Pawlicki,Bartosz Zmarzlik) 
    3. Oroszország  (Grigorij Laguta,Artiom Laguta,Emil Sayfutdinov)

     SEC Egyéni Európa Bajnok 

    1. Emil Sayfutdinov (RUS) 
    2. Nicki Pedersen (DK)
    3. Antonio Lindbäck (S)

     Páros Európa Bajnok

    1. Lengyelország (Damian Balinski,Sebastian Ulamek,Dawid Lampart)
    2. Oroszország (Grigorij Laguta,Vilatij Belousov)
    3. Csehország ( Václav Mílik,Eduard Krcmar,Zdenek Holub)

    U/21 Egyéni Európa bajnok 

    1. Emil Gröndal (DK) 
    2. Krystian Pieszczek (PL)
    3. Adrian Cyfer (PL)

      Grass Track Európa bajnok 
    1. Jannick de Jong (NL) 
    2. James Shanes (GB)
    3. Stephan Katt (D)

    U/21 Csapat Európa bajnok 

    1. Lengyelország
    2. Svédország
    3. Dánia 

    Youth Speedway Racing 85cc European Cup

    1.  Christian Thaysen (DK)
    2. Jonas Seifert  (DK)
    3. Mathias Nielsen (DK)

    125 cc Youth Track Racing European Cup

    1.  Marcin Turowski (PL)
    2. Kyle Bickley (GB)
    3. Jan Kvech (CZ)

    Jégmotor Egyéni Európa Bajnok 

    1. Sergej Karazinchev (RUS)
    2. Nikita Tolonkov (RUS)
    3. Sergej Makarov (RUS)
    Megosztás Google Plus

    About V.Laci

    This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
      Blogger Comment
      Facebook Comment

    0 megjegyzés :

    Megjegyzés küldése

    Írd le véleményed a témával kapcsolatban. További kellemes böngészést kíván a speedwaylive.org szerkesztő csapata!