Antonio Lindbäck diadala Cardiffban: 2016 Adrian Flux British FIM Speedway Grand Prix

Tegnap este rendezték meg az ide SGP sorozat 5. nagydíját, mely egyik nagy kérdése az volt, hogy 2007 után sikerül e ismét brit vaspapucsost ünnepelni a pódium tetején a több, mint 60 ezer szurkolónak a Millennium Stadiumban.
9 évvel ezelőtt Chris Harris állhatott fel a dobogó legfelső fokára, most a 16. helyen végzet.
A 2016-os brit bajnok, Daniel King a verseny második felében talált magára. A 19. futamban szinte felrobbantotta a stadiont, amikor a Zmarzlik, Zagar, Hancock triót maga mögé utasította, ezzel 7 ponttal zárta az estét.
Az est legjobb formában lévő szigetországi salakos Tai Woffinden számára a viadal nem úgy kezdődött, ahogy azt előre eltervezte. 4 kör után nem volt futamgyőzelme, ezért a 18. futam előtt 19-re lapot húzott és motort cserélt. A húzása bejött, remek start után, fölényesen nyerte futamát, majd az elődöntőt is. A döntőben nagy csatát vívott svéd riválisával, de a 4 kör nem volt elegendő számára a végső diadalalomhoz, így megismételte 2014-es eredményét, az ezüstéremmel tért haza.

A dán különítmény számára nem sikerült a tavalyi eredménnyel elődrukkolni. Akkor Niels-Kristian Iversen (1. hely), és Peter Kildemand (3.hely) is a dobogóra állhatott. Idén a legjobb nyolc versenyző közzé sem sikerült beverekednie egyik honfitársuknak sem magát.

Az elődöntők futamai arra is rávilágítottak, hogy az alapfutamok dominanciája nem biztosan elegendő a döntőbe kerülésért. A 20 futam utáni első öt versenyzőből mindössze ketten jutottak a fináléban, nevezetesen a későbbi győztes Lindbäck (3.) és a Zmarzlik (5.).