Junior VB selejtező 1.ford. Maksym Drabik nyert Pardubicében

Ma rendezték meg a híres pardubicei salakmotor stadionban az U/21 Egyéni világbajnokság 1.selejtező körét,melyet esélyeshez méltóan a lengyel Maksym Drabik nyert meg.A fiatal lengyel tehetség maximális pontszámmal bizonyult a legjobbnak. Második helyen végzett az ausztrálok kiváló motorosa Brady Kurtz,aki 14.ponttal felejzte be versenyét.

Az alapverseny után három pilóta végzett 11.ponttal,ezért nekik különfutamban kellett eldönteni ki állhat a dobogó harmadik fokára.Ennek a futamnak viszont nem csak a pódiumra való felállás volt a tét,hanem a lehető legjobb helyen végezni.Ugyanis csak az első 4 pilóta kvalifikálja magát a világbajnoki döntőbe. Hármójuk csatájából végül győztesen a lengyel Dominik Kubera került ki,ő ennek köszönhetően a dobogón pezsgőzhetett. A második helyen végül a német Lukas Finhage ért célba aki ezzel utolsóként kvalifikálta magát a 2017-es egyéni junior világbajnoki döntőbe.A különfutam harmadik helyén a dán Jonas Jeppensen ért célba,akinek ez a helyezés most a véget jelentette.