SGP Torun: Kasprzak diadala

Nemrég ért véget a toruni GP forduló, melyet Krzysztof Kasprzak nyert meg Andreas Jonson és Jarosław Hampel előtt. A világbajnoki cím sorsa a 10. etapban dőlt el az amerikai világklasszis javára.

Az első futamot 3. körig Janowski vezette, először Zagar majd Pedersen is megelőzte, majd a technika megadta magát és kiállt. Hancock a második etapban a start után az élre állt és nem találtak ellenszert ellen.
A 3. futamban Woffinden és Miedziński ismerkedett meg közelebbről a toruni anyaggal. Miedzińskit zárta ki vezetőbíró.
A 4. etapban Lindgren és MJJ akadt össze. A svéd hamar felállt (őt zárták ki a bukás okozójaként), de a dánt a mentő vitte be a depóba.  Mint utóbb kiderült, Liglad jobb kulcscsontját törte, így szezonjának vége.

Pályakarbantartás után ismét Herbie brillirozott megelőzve fő riválisát, Krzysztof Kasprzakot. A 6. futamban Holder láttam meg elsőként a kockás zászlót Woffinden végig támadta Pedersent, de nem talált rést, így 3 pontra csökkent előnye.  A következő futamban a hazai pályán motorozó Miedziński győzött. Pályakarbantartás előtt Jonson és Magic nagyot csatázott, a svéd haladt át a célvonalon először, Jarek alulmaradt Herris-szel szemben.

A 10. etapban gördült újra pályára Hancock. Pedersen ellen nem talált ellenszert, de a megszerzett 2 pontjával bebiztosította a 2014-es világbajnoki aranyat.

A 12. futamban Woffinden ismét hibázott és nem szerzett pontot, így Pedersen és Zagar is beérte összetettben (114-114 pont).
A 13. etapban Zagar hibázott (0 pont), 14-ben Pedersen, míg a 15-et Woffinden nyert, így kétesélyesre csökkent a VB bronzért vívott csata. A 17. futamban ismét Woffi diadalmaskodott, míg a következőben dán vetélytársa csak a harmadik pozícióban végzett, így 2 pont előnnyel várta az elődöntőt a regnáló világbajnok.
A friss világbajnok 13 ponttal zárta az alapszakaszt. A további sorrend AJ, KK, Pedersen, Bjerre, Hampel, Woffinden és Miedziński  volt.

Az első elődöntőt Pedersen nyerte meg Hampel Woffinden és Hancock(R) előtt, így újra egálra állt a bronzéremért vívott csata, aminek megszerzésére Pedersennek volt több esélye, mivel Woffi nem jutott a döntőbe.
A második döntőbe kerülést Jonson és Kasprzak abszolválta Miedziński és Bjerre előtt.

A döntőben a startfélkör után KK és AJ bezárta az ajtót Pedersen előtt, aki így belülre váltott, de a beszállóban belülről megpászította KK-t, aki a palánkon kötött ki. A manőverért Pedersent kizárásra ítélte a vezetőbíró, amit a dán világbajnok sérelmezett. Véleményét elmondta a vezetőbírónak, a versenyigazgatónak és még Armando Castagnának is. Kizárását követően az is eldőlt, hogy külön futamban dől el a VB bronzérem sorsa.
A döntőt végül fölényesen Krzysztof Kasprzak nyert meg Andreas Jonsson és Jaroslav Hampel előtt.

A összetett harmadik helyért vívott csatában Pedersen jobban jött e a rajtból, majd szépen lezárta az ívet brit kihívója előtt, aki négy körön keresztül üldözte, de nem tudta hibára késztetni  dán ellenfelét, így a tavalyi bajnoki cím után idén be kellett érnie a 4. hellyel.

Végeredmény:
1.Krzysztof Kasprzak (POL) - 17 (2,2,2,3,3,2,3) + 1. hely a döntőben
2. Andreas Jonsson (SVE) - 17 (2,3,3,2,2,3,2) + 1. hely a döntőben
3. Jarosław Hampel (POL) - 11 (3,0,1,3,1,2,1) + 1. hely a döntőben
4. Nicki Pedersen (DEN) - 14 (2,2,3,3,1,3) + kizárva a döntőben
5. Greg Hancock (USA) - 13 (3,3,2,2,3,R)
6. Tai Woffinden (GBR) - 9 (1,1,0,3,3,1)
7. Adrian Miedziński (POL) - 9 (Fd,3,2,1,2,1)
8. Kenneth Bjerre (DEn) - 8 (0,0,3,2,3,0)
9. Chris Holder (AUS) - 7 (2,3,1,1,0)
10. Maciej Janowski (POL) - 7 (R,2,3,1,1)
11. Troy Batchelor (AUS - 6 (1,1,2,2,0)
12. Matej Zagar (SLO) - 5 (3,1,1,0,0)
13. Paweł Przedpełski (POL) - 4 (3,1,0)
14. Martin Smolinski (GER) - 4 (1,0,0,1,2)
15. Chris Harris (GBR) - 4 (1,1,0,0,2)
16. Fredrik Lindgren (SVE) - 3 (Fd,2,0,0,1)
17. Oskar Fajfer (POL) - 0 (0,0)
18. Michael Jepsen Jensen (DEN) - 0 (F/-,-,-,-,-)

Futamok:
1. Zagar, Pedersen, Smolinski, Janowski (R)
2. Hancock, Jonsson, Batchelor, Bjerre
3. Hampel, Kasprzak, Woffinden, Miedziński
4. Przepełski, Holder, Harris, Lindgren (Fd) (Jepsen Jensen F/-)