News
Loading...

Az EB mellett a SGP 2016 kvalifikáció is megkezdődik a hosszú hétvégén

Holnap a debreceni EB elődöntővel kezdetét veszi az egyéni Európa bajnoki címért a küzdelem.
A továbbjutást érő helyekért nagy küzdelem várható Debrecenben.

A munka ünnepén zajló viadal másnapján két helyszínen rendeznek kvalifikációs viadalt a jövőévi Speedway Grand Prixba (SGP) kerülésért, ahonnan  nyolc-nyolc versenyző jut tovább a június 27-én Rigában és Terenzanoban rendezendő elődöntőbe.

Az első helyszín a hazánkhoz közeli Pavlic Ring, ahol Juruca mellett három olyan versenyző is starthoz áll, akit a debreceni publikum előző nap láthat.

Gorican hivatalos startlista:

1. Peter Ljung (Svédország)
2. Aleksander Conda (Szlovénia)
3. Przemyslaw Pawlicki (Lengyelország)
4. Matej Kus (Csehország)
5. Leon Madsen (Dánia)
6. Kyle Newman (Nagy-Britannia)
7. Justin Sedgmen (Ausztrália)
8. Sergey Logachev (Oroszország)
9. Ziga Kovacic (Szlovénia)
10. Andrei Kudriashov (Oroszország)
11. Josef Franc (Csehország)
12. Jurica Pavlic (Horvátország)
13. Andzejs Lebedevs (Lettország)
14. Linus Sundström (Svédország)
15. Piotr Pawlicki (Lengyelország)
16. Andriy Karpov (Ukrajna)
17. Nick Skorja (Szlovénia)
18. Denis Stojs (Szlovénia)

A szombati második számú versenyen, melynek az ausztriai St-Johann/Pongau add otthon, Tabaka Jocy által a haza salakmotorsport is képviselve lesz.

St-Johann/Pongau hivatalos startlista:
1. Maksims Bogdanovs (Lettország)
2. Miroslaw Jablonski (Lengyelország)
3. Eduard Krcmar (Csehország)
4. Michael Jepsen Jensen (Dánia)
5. Daniel Gappmaier (Ausztria)
6. Tabaka József (Magyarország)
7. Richard Worrall (Nagy-Britannia)
8. Dakota NorhtMA (Ausztrália)
9. Jernej Pecnik (Szlovenia)
10. Alessandro Novello (Olaszország)
11. Alexandr Loktaev (Ukrajna)
12. Tobias Kroner (Németország)
13. Karol Baran (Lengyelország)
14. Gabriel Dubernard (Franciaország)
15. Jiri Nieminen (Finnország)
16. Vladimir Borodulin (Oroszország)
17. Fritz Wallner (Ausztria)
18. Jakub Jamrog (Lengyelország)


A négy kvalifikációs verseny harmadik helyszíne az olaszországi Lonigo. A vasárnap 16 órakor kezdődő viadal hivatalos startlistája:

Lonigo hivatalos startlista:
1. Jari Mäkinen (Finnország)
2. Daniel King (Nagy-Britannia)
3. Nicolas Vicentin (Olaszország)
4. Antonio Lindbäck (Svédország)
5. Kenneth Bjerre (Dánia)
6. Kacper Gomolski (Lengyelország)
7. Ricky Wells (Egyesült Államok)
8. Hayden Sims (Új-Zéland)
9. Vaclav Milik (Csehország)
10. Michele Paco Castagna (Olaszország)
11. Jesper B. Monberg (Dánia)
12. Craig Cook (Nagy-Britannia)
13. Max Fricke (Ausztrália)
14. Fredrik Lindgren (Svédország)
15. Mathieu Tresarrieu (Franciaország)
16. Maks Gregoric (Szlovénia)
17. Pier Paolo Scagnetti (Olaszország)
18. Davide Vinante (Olaszország)


A negyedik kvalifikációt a német Abensbergben rendezik május 25-én, Pünkösd hétfőn.
Megosztás Google Plus

About Krisztián Asztalos

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 megjegyzés :

Megjegyzés küldése

Írd le véleményed a témával kapcsolatban. További kellemes böngészést kíván a speedwaylive.org szerkesztő csapata!