Matej Zagar nyerte a svéd nagydíjat

A mai svéd nagydíj úgy gondolom minden csalódott szurkolót kárpótolt, aki a debreceni elmaradt verseny miatt búslakodásnak engedte fejét. Nagyszerűen előkészített, épített pálya fogadta a versenyzőket, akik nem okoztak csalódást, hatalmas versenyt láthattunk.

Nem indult jól azonban a verseny Tai Woffinden számára, akit első két futamában hibás rajt miatt kizártak. Szintén kétszer 0 ponttal kezdett a lengyel tehetség, Piotr Pawlicki is. Nem indult jól a verseny Chris Holder és Martin Vaculik számára sem, hiszen a 8. futam után mindössze egyetlen pontocska árválkodott nevük mellett. Tulajdonképpen két versenyző volt, aki végig egyenletesen jól teljesített, Emil Sayfutdinov és Jason Doyle, a többiek hullámzó teljesítményt nyújtottak. Bár az orosz rakéta is inkább a verseny elején brillírozott.

Az alapszakaszt Jason Doyle nyerte, akit egyedül Max Fricke tudott maga mögé utasítani. Második helyen Emil Sayfutdinov zárta a 20. futamot, ezután következett Chris Holder, aki 9 pontot gyűjtött. Ezután a keresztbeveréseknek köszönhetően négy 8 pontos versenyző következett, Zmarzlik, Kildemand, Lindgren, Lindbäck és 7 ponttal még Zagar is befért az elődöntőbe.

Az első elődöntőben Jason Doyle, Bartosz Zmarzlik, Freddie Lindgren és Antonio Lindbäck csapott össze. A második elődöntőben Emil Sayfutdinov, Chris Holder, Peter Kildemand és Matej Zagar küzdött a döntőbe jutásért. Doyle villámrajtot vett az elődöntőben és magabiztos motorozással került a döntőbe. A második helyért még volt némi csata Zmarzlik és Lindbäck között, amibe Lindgren is próbált beleavatkozni, de végül a lengyel tehetség lerázta a támadásokat és simán a döntőbe motorozta magát.

A második elődöntőben, az első körben Sayfutdinov bukott, kizárásra került, így számára befejeződött a mai verseny. Az új rajtot követően Chris Holder és Peter Kildemand között volt némi affér, aminek következtében Kildemand került a salakra. A vezetőbíró Chris Holdert találta vétkesnek, így ő is kizárásra került. Ezek után már nem volt nehéz dolga Kildemandnak és Zagarnak, kettőjük közül kettő döntőbe jutott, már csak az volt a kérdés, hogy közülük ki választhat először starthelyet. Ezt a kétszemélyes összecsapást Matej Zagar nyerte, a döntőbe tehát Doyle, Zmarzlik, Zagar és Kildemand került.

A döntőben fantasztikus futamot produkált a Zagar, Zmarzlik, Doyle trió, Kildemand nem nagyon tudott belszólni ebbe a futamba. Végül Matej Zagar hatalmasat versenyezve utasította maga mögé Zmarzlikot, míg a nap hőse, Jason Doyle csak a harmadik lett, Kildemand a negyedik helyen zárt. Ennek ellenére Jason Doyle továbbra is őrzi vezető pozícióját összetettben 132 ponttal, mögötte Patryk Dudek 110 ponttal, 3. az összesítésben Maciej Janowski, 4. Fredrik Lindgren, 5. Emil Sayfutdinov, 6. Tai Woffinden, 7. Bartosz Zmarzlik, 8. Matej Zagar.

Érdekes, hogy Matej Zagar nem brillírozott a verseny folyamán, hiszen 7 ponttal éppen csak bekerült a legjobb 8 közé, de ott hozta, amit kellett, így megérdemelten könyvelheti el mai győzelmét.

1. Matej Zagar (Szlovénia): 1,2,1,3,0: 7+3+3: 13
2. Bartosz Zmarzlik (Lengyelroszág): 2,2,1,3,0: 8+2+2: 12
3. Jason Doyle (Ausztrália): 3,3,2,3.3: 14+3+1: 18
4. Peter Kildemand (Dánia): 0,2,3,1.2: 8+2+0: 10
5. Emil Sayfutdinov (Oroszország): 3,3,3,2,1: 12+F/d-0: 12
6. Chris Holder (Ausztrália): 1,0,2,3,3: 9+d/0
7. Fredrik Lindgren (Svédország): 2,3,1,2,0:8+1
8. Antonio Lindbäck (Svédország): 3,2,T,1,2: 8+0