Retro Speedway 1966 Magyarország kis híján csúszott le a kontinentális döntőről.

Gyepes és Radácsi voltak legjobbjaink! 1966. július 31-én a magyar salakmotoros válogatott a kelet-németországi Brieske Senftenbergbe utazott kiharcolni a Kontinentális döntőbe jutást. Gyepes Barnabás, Radácsi Ferenc, Bernáth János, Pásztor István.Tartalékként Nagyváradi Zoltán utazott ki a csapattal.
Eredetileg Perényi Pál volt nevezve főversenyzőként, de végül Bernáth kapott lehetőséget a debreceni Medosz versenyzője helyett. Az ellenfeleink nem mások voltak mint Kelet-Németország, Ausztria és Jugoszlávia legjobb versenyzői.

Nagyon komoly lehetőség volt ez a magyar válogatott számára, ezért meg is próbáltak mindent megtenni versenyzőink. Tizenhat futamból állt még akkor egy csapat-világbajnoki futam és mindenkinek négy alkalommal kellett pályára lépnie. Főversenyzőink közül először Bernáth kapott lehetőséget és sikerült is neki másodikként célba érnie. Második futamunk már nem volt sajnos szerencsés, mivel Pásztor István nem tudott pontot gyűjteni technikai hiba miatt. A harmadik etapban Radácsi Ferenc is mindössze a harmadik helyen érkezett a célba. Radácsi előtt másodikként a német Ulhonbrock és a nap legjobbja a jugoszláv Stankovic érkezett célba. Érdemes megjegyezni, hogy Milovan Stankovic ezen a napon olyannyira jó formában volt, hogy maximális pontszámmal zárta versenyét.

Csapatunk az első körben veszített néhány pontot, de nem adták könnyen a bőrüket és keményen harcoltak tovább. A verseny második szakaszában a magyar nagyjainkról szólt a verseny. Bernáth (2) Pásztor (2) Gyepes (3) és Radácsi (3) ponttal fejezték be futamaikat. A viadal harmadik körében Bertnáth János és Pásztor István 1-1 ponttal fejezték be futamaikat, míg a Radácsi-Gyepes duó futamgyőzelemmel tértek vissza a depóba.

A negyedik kör után egálban álltunk 24-24 ponttal a kelet-németekkel együtt és következett a mindent eldöntő négy futam. Először Pásztor kezdett és nagyszerűen megoldotta feladatát, mivel a német Hans-Jürgen Fritz előtt érkezett másodikként célba. Sajnos ez ezt követő futam drámaira sikeredett számunkra, ugyanis Bernáth pont nélkül fejezte be futamát. A véghajrában már minden a két legeredményesebb versenyzőkön múlott Radácsin és idősebb Gyepes Barnabáson. Radácsi a tizenötödik futamot nagyszerűen meg is nyerte német ellenfele előtt, de ekkor még mindig hátrányban volt csapatunk.

A verseny záró futamában Gyepes Barnabás kikapott a jugoszlávok legjobbjától és annak ellenére, hogy a német motoros nem szerzett pontot nem sikerült a továbbjutás.
Szeretnénk megjegyezni, hogy a kelet-német válogatott hazai pályán harcolta ki a továbbjutás lehetőségét, viszont a Kontinentális döntőben mindössze ’’1’’pontot tudott szerezni csapatuk. Talán, ha nekünk sikerült volna továbbjutnunk méltóbb ellenfelei lehettünk volna a szovjet, lengyel és csehszlovák ellenfeleknek az akkori Szovjetunióban megrendezett Kontinentális Döntőn.
Gratulálunk büszkék vagyunk rájuk, örök ikonok maradnak számunkra!