SGP az utolsó esély ! - Janowski,Lindgren,Hancock ,hatalmas csata várható a bronzért

Szombaton este eldől ki lesz az egyéni salakmotoros világbajnok a toruni MotoArénában.Tai Woffinden a jelenlegi listavezető,és 10.pontos előnnyel várja a mindent eldöntő csatát Bartosz Zmarzlikkal szemben. Természetesen még nem lehet kijelenteni,hogy a brit hátradőlhet,hiszen technikai sportról van szó,amiben bármikor bekövetkezhet egy óriási meglepetés.

A harmadik helyért is  óriási csata várható,Maciej Janowski,Fredrik Lindgren,valamint Greg Hancock között.

A lengyel ifjú tehetség Maciej Janowski remek rajtot vett az idei sorozatban,hiszen rögtön egy második helyel kezdett a Varsói nagydíjon,majd a prágai fordulón is csak kishíján csúszott le a fináléról.A dán nagydíjon viszont nagyon gyengén szerepelt,és mindösszesen csak öt pont írodott a számlájára.A negyedik fordulón szenzációs győzelmet aratott Hallstavikban ,és az ezt követő cardiffi nagydíjon is sikerült a pódiumharmadik fokára állnia.A malillai fordulón 11.ponttal a hatodik helyen fejezte be versenyét,majd a gorzówi fordulón csak kilenc pont sikeredett.A krskoi folytatásban 10.ponttal a hatodik helyen végzett,majd a legutóbbi teterowi fordulón kilenc pontot halmozott fel.A holnapi nagydíj előtt 98.ponttal várja a záró fordulót.

Fredrik Lindgren (98.pont) holtversenyben áll Janowskival a harmadik helyen ,viszont a svéd statisztikája annyival jobb,hogy ő négy alkalommal állt idén a pódiumon. Sikeres rajtott vett az idén,hiszen a varsói harmadik hely után,Prágában győzni tudott.A dán nagydíjon viszont veszített ez addigi lendületéből,és csak a hetedik helyen végzett.Az ezt követő svéd fordulón második helyen végzett Janowski mögött,Cardiffban pedig csak a tizedik hely jutott neki.A svéd kiválóság számára újra egy siker írodott a nevéhez,ugyanis hazai közönség előtt Malillaban újra a dobogós tudott lenni.Keményen megküzdött ezért a harmadik helyért,és 13.pontjának köszönhetően még a tabella második helyét foglalta el.Lindgren számára a gorzówi nagydíj volt a fekete leves,ugyanis kettő pontot tudott szerezni,bár sérülése után ezek az apró pontocskák is jelentősnek számíthatnak a végelszámolásban.Krskoban újra finalista tudott lenni,bár a dobogóról ezuttal lecsúszott.A német fordulón az elődöntőből búcsúzott ,de ennek ellenére ő is reménykedhet az összetett bronzérem megszerzésében.

Greg Hancock a mezőny nagy öregje Janowski,és Lindgren mögött van öt ponttal lemaradva,és a matematikai esélye még meg van arra,hogy dobogón végezzen.Az amerikai sportoló közepes teljesítménnyel vágott neki a szezonnak.Varsóban 8.pont,majd ezt követően Prágában 7.pontot szerzett.A dán nagydíjon viszont komoly előre lépést hajtott végre,ugyanis 16.pontot motorozott össze,és a harmadik helyre állhatott a dobogón.Második hazájában Svédországban a hatodik hely jutott neki,majd a Cardiffban (4.hely) újra finalista volt .A hatodik fordulón amezőny ismét Svédországba utazott,ahol Hancock az idei legdrámaibb teljesítményével csak a 17.helyen végzett ,és ezután a hetedik helyre zuhant vissza összetettben. Gorzówban 10.pontjának köszönhetően a hatodik helyre tornázta fel magát,az ezt követő krskoi fordulón viszont ismét szárnyalt.Szlovéniában 15.pontot szerzett,és idén második alkalommal a pódiumon pezsgőzhetett. A bergringi Arénában is oda tette magát,bár a dogogóra kerülés nem sikerült,de ennek ellenére a döntőben húzhatta a gázt.Jelenleg 93.pontjával várja az utolsó fordulót,és biztosak lehetünk abba,hogy keményen harcolni fog minden pontért.