SGP Vojens Bartosz Zmarzlik egy lépéssel közelebb a világbajnoki címhez

Szombaton este Dániában került sor a Speedway Grand Prix idei 8.fordulójára a híres vojensi Stadionban.Ez a helyszín öt éves szünet után került vissza a GP versenynaptárába ami mindösszesen 300 méter hosszú .A viadal nagyon sok meglepetést hozott a pontszámokat illetően,ugyanis a hazai versenyzők nem igazán remekeltek.Leon Madsen aki a világbajnoki címre is esélyes lehet,ma csak hét pontot tudott szerezni,emiatt megnehezítette a dolgát a sorozat folytatásában.Madsennek még abban sem volt szerencséje,hogy a legjobb nyolcba kerüljön,mivel a hétpontosok közül Vaculiknak kedvezett ez a nap a több futamgyőzelmének köszönhetően.

Remekül versenyzett ezen az estén az orosz Emil Sajfutdinov,aki 14.ponttal lett az alapszakasz győztese.Jó formában versenyzett hosszú idő után az ausztrál Jason Doyle is,akit mondhatjuk újra a régi formájában láthattuk.Nem ment a lengyeleknek ma Dániában,ugyanis az előző német nagydíj győztese Maciej Janowski 6.pontot,Patryk Dudek 3.pontot,míg Janusz Kolodziej pont nélkül zárta napját.

Az első kisdöntőben kimondhatjuk,hogy a mai  verseny futamait illetően a legizgalmasabb futamot produklták a versenyzők.Matej Zagar rakéta üzembe kapcsolt,és egy gyönyörű motorozásnak  köszönhetően verte meg Sayfutdinovot,Jason Doyle,valamint Antonio Lindbäcket.

A második kisdöntő Bartosz Zmarzlik rajt-cél győzelmét hozta,és ennek köszönhetően a döntő előtt már kerek 100.ponttal állt a világbajnoki tabella elején.A lengyel motoros mellett  Fredrik Lindgren került még a fináléba,a kiesők,Tai Woffinden valamint Martin Vaculik lettek.

A fináléban Bartosz Zmarzlik győzelmével 103.ponttal várhatja a világbajnoki folytatást a cardiffi nagydíj előtt.Nagyon nagy győzelmet aratott ezen az estén a fiatal gorzówi motoros aminek köszönhetően egy lépéssel közelebb került a világbajnoki címhez.A vojensi finálé második helyezettje Matej Zagar volt,míg a dobogó harmadik fokára a svédek sztárja Fredrik Lindgren motorozta be magát.A döntő negyedik helyezettje az orosz Emil Sajfudinov lett,aki a mai napi eredményének köszönhetően az összetett második helyen áll a világbajnoki versenyben.