Ez minden volt csak nem verseny - Nyert a Zielona Góra a bronzmeccs első találkozóján

Nem egy bronzmeccshez illő versenyt láthattunk ma este a Zielona Góra - Betard Wroclaw találkozón.Sajnos a pálya állapota olyan szinten rossz volt,hogy a versenyzők szó szerint hullottak mint a legyek a pályán .Még a nagy nevek sem találtak körbe ,de voltak viszont olyan versenyzők akiknek nem okozott problémát . Nem volt elég a versenyzőknek a bajuk aztán még az időjárás is közbeszólt Elkezdett esni az eső ami miatt ez az egyébként is rossz felületű pálya még csúszóssá is vált.Ezt azonban már a versenybíróság,és a versenyzők közös döntése alapján a 12.futam után eredményt hirdettek.

A Zielona Góra így ma 37-32 arányban nyert a Wroclaw ellen,és a visszavágóra öt pontos előnnyel fognak érkezni ,melyre vasárnap kerül sor. A zöldek legjobbja az ausztrál Rohan Tungate volt aki 8+2 pontot tudott szerezni ezen a napon.Csapatukban Norbert Krakowiak rögtön az első junior futamban bukott hatalmasat,és őt mentővel kellett kórházba szállítani,majd nem sokkal később a fiatal cseh reménység Jan Kvech is erre a sorsra jutott.

A wroclawi csapatban a tartalék Daniel Bewley remekül teljesített ,és 12+1 pontjával nem csak csapata,hanem a mezőny legjobbja is lett.A brit srácnak nem okozott ez a pálya nagy gondot,hiszen a szigeteken hasonló környezetben nevelődött ki.Nagyon hatékony volt még pontjai számait illetően Max Fricke is.Az ausztrál motoros 10.egységgel járult hozzá a csapat összpontszámaihoz.

RM Solar Falubaz Zielona Góra :37.pont