Sikerült győznie a Lublinnak ,feladat teljesítve a Wroclaw ellen.

A házigazda Lublin a verseny elején olyannyira magabiztosnak tűnt a Wroclaw ellen,hogy sokáig úgy látszott ma a vendégek egy komoly vereségbe szaladhatnak bele. A mérkőzést végül a kecskék 52-38 arányban tudták megnyerni és így most az övéké lett a győzelemért járó bajnoki pontok. A házigazdák legjobbja Mikkel Michelsen volt,de rajta kívül a csapat nagy erőssége volt még Dominik Kubera,valamint Jaroslaw Hampel is.
A lublini csapat nagy favoritja Grigorij Laguta ezen a derbin két alkalommal is kizárásra került,emiatt Grisa ezen a napon csak 6.ponttal tudott hozzájárulni a csapat összpontszámaihoz.

Ahogy arra számíthattunk a Wroclaw nagy bajba került Tai Woffinden hiánya miatt,hiszen a brit háromszoros egyéni világbajnok klasszisa nem egyszerűen pótolható .Ennek ellenére Gleb Chugonov ezen a mérkőzésen nagyon oda tette magát,és értékes pontokat szerzett a csapatának annak ellenére is,hogy az utolsó futamban bukás miatt kizárták őt. Az orosz csillag Artem Laguta(11+1.pont)  is valószínű megijesztette a WTS szurkolótáborát,hiszen a nem jöttek a pontok neki a viadal első harmadában.Nagyon gyengén kezdett Maciej Janowski is ,de a harmadik futamától összeszedetten versenyzett,és végül 9+2 pontot szerzett ezen a vasárnapi estén.

Motor Lublin: 52.pont