SoN Papírforma győzelem Daugavpilsben ,a lengyelek nyertek



Pénteken került sor az idei Speedway of Nations első selejtező versenyére,melyen a lengyelek magabiztos győzelmet arattak.A polák salakosok Bartosz Zmarzlik vezetésével ezen a találkozón kiemelkedtek a mezőnyből,és így teljesen megérdemelten kerültek a fináléba.A második helyen a svédek végeztek,míg a harmadik helyen Dánia salakosai biztosították be maguknak a döntőbe kerülést.

Ezen a fordulón sajnos a pálya elég gödrös állapotban volt,így a versenyzőknek nem csak egymással hanem még a hepe-hupás ovállal is meg kellett küzdeniük.Nagyon sok futamban emiatt a mezőny látványosan szétszakadt,így a verseny színvonala sem volt annyira élvezhető.

A mezőny meglepetés csapata az amerikaiak voltak,akik Luke Becker magabiztos motorozásának köszönhetően a negyedik helyen zárták versenyüket.Becker ezen a találkozón bemutatta,hogy az USA-ban a speedway fejlődik,és talán néhány év múlva újra a világ legszínvonalasabb versenyein is megállják majd méltón helyüket.

A meccs legeredményesebb motorosa a svéd Fredrik Lindgren volt,aki csak egyetlen pontot hullajtott ezen a selejtező fordulón.

Végeredmény SoN Daugavpils 1.selejtező kör:

I. Lengyelország - 37.pont
1. Bartosz Zmarzlik - 21 (4,4,3,4,2,4)
2. Dominik Kubera - 13+2 (3*,3*,2,-,3,2)
3. Jakub Miskowiak - 3+1 (3*)


II. Svédország - 34.pont
1. Fredrik Lindgren - 23 (4,4,4,4,4,3)
2. Pontus Aspgren - 8+2 (3*,3*,F,-,R,2)
3. Philip Hellström-Baengs - 3 (3)

III. Dánia - 32+7.pont
1. Leon Madsen - 12+1 (3*,4,0,2,3,0) +4
2. Mikkel Michelsen - 18+1 (4,-,4,4,2,4) +3*
3. Mads Hansen - 2 (2)
**********************
IV USA - 28+2.pont
1. Broc Nicol - 7+1 (0,3*,0,2,2,-) +0
2. Luke Becker - 21 (2,4,4,3,4,4) +2
3. Blake Borello - 0 (0)

V Finnország - 24.pont
1. Timo Lahti - 18 (2,2,4,3,4,3)
2. Tero Aarnio - 6+2 (0,-,3*,0,3*,w)
3. Timi Salonen - 0 (0)

VI Szlovénia - 17.pont

1. Matic Ivacic - 10 (0,0,2,2,3,3)
2. Nick Skorja - 7 (2,3,R,-,F,2)
3. Anże Grmek - 0 (0)

VII Cseh-Köztársaság - 17.pont
1. Vacláv Mílik - 11 (0,2,3,2,-,4)
2. Josef Franc - 4 (2,T,2,-,0,-)
3. Petr Chlupac - 2 (0,2,0)

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések