Speedway Grand Prix Lengyel nagydíj, Varsó

Fedrik Lindgren
📸 @tarchal / Fedrik Lindgen facebook

Ma rendezték meg a varsói PGE Narodowy stadionban a SGP második fordulóját közel 45 000 szurkoló előtt.
Az időmérő edzést péntek délután rendezték meg, amelyen a svéd Fredrik Lindgren bizonyult a leggyorsabbnak, 13.099 másodperc alatt teljesítette a 205 méteres pályát. Az időmérő végeredménye alapján választanak a pilóták startszámot maguknak.
Az időmérőn a lengyelek egyik nagy reménysége, a Dominik Kubera bukott és hátsérülést szenvedett, ami miatt néhány hetes kényszerpihenőt kell tartani. Mielőbbi felépülést kívánunk neki! Kubera helyett Bartlomiej Kowalski lépett elő főversenyzőnek.

Épített pálya ellenére remek csatákat lathatott a kilátogató szépszámú publikum. Már az első futamban Mikkel Michelsen megmutatta, hogy nem csak egy ív motorozható. A negyedik helyről bő két kör alatt a külsőíven körbemotorozta ellenfeleit és megnyert futamát.
A folytatásban is pazar futamoknak, rengeteg keresztbeverésnek lehettünk szemtanúi.
Az alapszakaszt 13 egységgel Jason Doyle nyerte meg a 11-11 pontot gyűjtő Jack Holder és Martin Vaculik előtt.
Az első elődöntőben a start után Doyle az élre állt, mögötte Bewley, Lindgren csatázott a döntőbe kerülésért. A hátsó kanyarban Lindgren motor elemelkedett, Bewley, hogy elkerülje az ütközést  elvette a gáz, ami megpecsételte a sorsát, Fricke mögött a negyedik helyen zárt.
A második elődöntőt Holdernyerte meg. Zmarzlik előbb  Woffindent, majd Vaculikot is maga mögé utasította, így ő lett a döntő negyedik tagja.

A döntőben Jack kapta el legjobban a startot, szorosan mögötte Lindgren követte. A harmadik helyért Doyle és Zmarzlik nagy csatát vívott, aminek bukás lett a vége. A bíró Doyle-t látta vétkesnek, így az újraindítás nélküle került megrendezésre.
A megismételt futamban Lindgren állt az élre, Holder és Zmarzlik küzdött egymással az utolsó centiméterekig, végül a célfotó (az időmérő transponder) döntött a végső sorrendről.