Páros EB döntő Nem sikerült az érem - Lengyelország az Európa Bajnok!

Ma rendezték meg Debrecenben a Páros Európa Bajnokság döntőjét,ahol az utolsó futamban dőlt el a bajnoki cím a lengyelek javára.Második helyen végeztek az Oroszországból érkező páros a Laguta-Belousov kettős ,míg a harmadik helyet a címvédő csehek szerezték meg.

A mai nap hőse egyértelműen az orosz Grigorij Laguta volt,aki öt futamgyőzelmet is produkált a cívisvárosi salak-stadionban.Mindenki nagy kíváncsisággal várta a nap utolsó futamát,ahol Laguta a lengyelek ellen ment be,de itt az orosz hibázott és kizárták a futamból. Mivel társa Belousov a 18.futamban feladta sérülés miatt a küzdelmet az orosz csapat így könnyedén átadta a győzelmet a Lengyelország párosának.

2015-ben Damian Balinski,Dawid Lampart,és Sebastian Ulamek szerezték meg az Európa Bajnoki címet.

A magyar párosnak ezen a délutánon nem sikerült a kitűzött célt elérni,de ettől függetlenül becsülettel versenyeztek fiaink.Tabaka Józsefnek két futamot is sikerült nyernie,és összesen 12 pontot motorozott össze a debreceni vaspapucsos.Magosi Norbertnek három második hely,két negyedik hely,valamint egy motorhiba íródott ma délután a neve mellé.Összesen 18 pontot motorozott össze a két magyar motoros,ami ma délután csak az összetett ötödik helyre volt elegendő.

A versenyről élőben közvetítettünk,amely az alábbi linken elérhető - Páros EB élőben