Következik a Páros EB

A Páros Európa Bajnokság egyetlen selejtező fordulóval veszi kezdetét június 29-én. Ekkor kell harcba szállni a továbbjutó helyekért a Kovács-Magosi-Fazekas triónak Terenzanoban.

A versenyről az első két páros jut tovább a 2019. augusztus 29-én Balakovoban megrendezésre kerülő döntőbe, ahol cseh, német, lett, lengyel és a hazai orosz versenyzőkkel kell majd felvenni a harcot. Eredetileg két elődöntő volt tervezve és a döntőben csak a hazai és a tavalyi nyertes, lengyel páros várta volna a továbbjutókat, azonban, mikor kiderült, hogy Balakovoban lesz a döntő a brit, a dán, a svéd és a szlovén szövetség is visszalépett. Bár az orosz szövetség mindent megtett, hogy a Debrecentől röpke 2330 km-re lévő Balakovoba való eljutás könnyebb legyen (+útiköltség, ingyen reptéri transzfer, szállás).

A terenzanoi elődöntőben a magyar triónak nem lesz könnyű dolga, hiszen a hazaiakon kívül meg kell küzdeni a rohamos tempóban fejlődő franciákkal, a finnekkel, ukránokkal, szlovákokkal és a norvég kettőssel is.

Rajtlista, Páros EB elődöntő, Terenzano, 2019. június 29.