SGP: Janusz Kołodziej nagy napja

Fotó: facebook.com/speedwaygp
Ma Prágában rendezték meg a Speedway Grand Prix 3. fordulóját, melyet Janusz Kołodziej nyert meg, Leon Madsen, Patryk Dudek és Jason Doyle előtt.

A legpozitívabb meglepetést, az első fordulóban is beugró (akkor Maciej Janowski helyett szerepelt és csak a 16. helyen végzett) Max Fricke okozta (most Tai Woffindent helyettesítette), aki megnyerte az alapszakaszt, de az elődöntőben nagy csata után, csak a harmadik helyen zárt.

A második pozitívum, a nyertes lengyel versenyző teljesítménye, aki az első két fordulóban 14. illetve 9. helyen zárt és eddig mindösszesen csak 11 pontot szerzett. A harmadik pozitívum a regnáló Európa Bajnok, második helyezett Leon Madsen teljesítménye, aki az eddigi három fordulóban mindig dobogóra tudott állni (Varsó 1., Krsko 3.)

A mai verseny negatív hőse, Bartosz Zmarzlik volt, aki két forduló után 28 ponttal vezette a tabellát, a mai napon azonban nem sikerült 8-ba kerülnie. Az összetett 4. helyezett Martin Vaculiknak sem ment a mai napon a versenyzés, küzdött, akart, de nem volt elég gyors. Niels Kristian Iversen, aki két forduló után az ötödik helyen várta a mai viadalt sem alkotott maradandót, hiszen ma be kellett érnie megszerzett 3 pontjával a 16. hellyel.

A verseny legnagyobb vesztesének nyugodtan kimondhatjuk Emil Sayfutdinovot, aki az elődöntőben hatalmas csatát vívott az első hely megszerzéséért, amikor motorhiba miatt a harmadik körben fel kellett adnia a versenyt, így a 7. helyen zárt.