Debrecen-Gyula 44-42 Nemzetközi csapatverseny

Nemzetközi csapatversennyel búcsúztak Debrecenben a 2014-es versenyszezontól,melyen a debreceni csapat 44-42 arányban bizonyult jobbnak.A mezőny legjobb versenyzője Maciej Kuciapa lett aki 21 pontot motorozott ma össze.

A verseny eleje nagyon kiegyenlítetten kezdődött,hiszen a két csapat nem bírt egymással.Mindkét futam döntetlennel záródott,majd ezt követően a harmadik futamban a Bencze-Fekete kettősnek köszönhetően a gyulai csapathoz került az előny.

A negyedik futam ismét 3-3 lett,de itt már lehetett látni,hogy Maciej Kuciapa remek formában van.Az ötödik futam nem igazán jól kezdődött a vendéglátók számára,ugyanis Magosi Norbertet szalagérintés miatt kizárták.Párjának Tihanyi Sándornak kellett megküzdeni,de Fekete megtudta verni őt,míg Kovács Roland harmadikként ért célba.A hatodik etapban ismét a vendégeké volt a dicsőség,mivel a Pawel Miesiac-Bencze Zsolt páros 2-4 arányban győztek.Ekkor már hatpontos előnyben voltak a vendégek,és egészen a viadal utolsó előtti futamáig az előny náluk volt.

A végső döntés a verseny 14.futamában volt,amikor is a Maciej Kuciapa-Magosi Norbert kettős 5-1 arányban győzték le a Miesiac-Bencze párost.Ennek köszönhetően a hazai csapat az utolsó futamban megfordította az eredményt,és 44-42 arányban nyertek a debreceni szezonzáró viadalon .