Rooboy’s Boomerang Invitational győztese Kenneth Bjerre!

Kenneth Bjerre-
Ma rendezték meg a King’s Lynn Stars versenyzőjének tiszteletére Rooboy’s Boomerang Invitational elnevezésű nemzetközi salakmotor versenyt.A viadalon Rory Schlein barátai vettek részt,és a mezőnyben négy Grand Prix-ban szereplő motoros is szerepet vállalt.

A verseny első szakaszában remekül kezdte versenyét Niels K.Iversen,Dakota North,és Kenneth Bjerre is.Az első két kör után hárman maximális pontszámmal várták a folytatást.A viadal további szakaszában Iversen tudta csak átlendíteni remek formáját,és az alapszakaszt meg is nyerte 11.ponttal.A dán sztárt csapattársa Rory Schlein verte meg egyébként hatalmas csatában a 12.etapban. Az alapszakasz után a legjobb öt pilóta kapott lehetőséget arra,hogy ki tud a leggyorsabb lenni egy kör megtétele után. Végül a Tengtools Quicktime győztese a dán Kenneth Bjerre lett,14.844 köridejével.

A fináléban végül Bjerre bizonyult a legjobbnak Iversen,és Harris előtt.

Nem tudott pontot gyűjteni az Ausztrália Grand Prixban is szereplő Troy Batchelor,akinek biztosan nem lesznek jó emlékei ezzel a viadallal kapcsolatban.Pech jellemezte Jason Doyle szereplését is,aki ma délután még szárnyalt a tesztmeccsen Leicesterben,viszont most két alkalommal is megviccelte őt a technika ördöge.Többet várhattunk volna Chris Holder teljesítményétől is ,aki végül az összetett 7-8 helyen fejezte be versenyét.