SEC Challenge nyertese Przemyslaw Pawlicki Goricanban

Ma rendezték meg Goricanban a SEC Challenge versenyt amely nem arra a szinvonalra sikeredett,melyet elvárhattunk volna .Láttunk már itt sokkal izgalmasabb versenyeket... A goricani viadalon végül Przemyslaw Pawlicki bizonyult a legjobbnak,aki két pontot hullajtott az egész verseny során. Második helyen a dán egykori GP menő Kenneth Bjerre végzett,míg a dobogó harmadik fokáért négy versenyzőnek kellett megküzdenie.

A nagy keresztbe verésnek köszönhetően kilenc pontosok harcoltak a 3-6.helyért kiírt különfutamban.

Ebből végül a dán Nicolai Klindt  került ki győztesen,és ennek köszönhetően ő pezsgőzhetett együtt a pódiumon Pawlickivel,és honfitársával Bjerrével együtt. Végül így negyedik helyen a lengyel Mateusz Szepanciak,az ötödik helyen a német Martin Smolinski,míg a hatodik helyen a lengyel Kacper Gomólski jutott tovább.

Az utolsó hetedik helyért is négy motoros küzdhetett meg egymással ők egyébként 8 ponttal zárták az alapversenyüket.Végül a döntőkbe jutó helyen a lengyel Adrian Miedzinski kvalifikálta magát,aki a dán Mikkel Bech Jensent,az orosz Andriej Kurdiaszovot,valamint a dán Michael Jepsen Jensent győzte le.

A Challenge versenyből végül az első hét pilóta kvalifikálta magát az Európa bajnoki döntőkbe akiket biztos tagként a lengyel Krzysztof Kasprzak,az orosz Grigorj Laguta,a dán Leon Madsen,a cseh Václav Milík,valamint az Európa bajnoki címvédő dán Nicki Pedersen várja.Három versenyző fog majd szabadkártyát kapni a szervezőktől,valamint minden fordulón a rendező ország biztosít majd egy motorost.

A verseny negatív hősének az ukrán Andriej Karpov számított,hiszen pont nélkül fejezte be versenyét.Az ukrán motorosnak nem adta ezen az estén a versenyzés,és emellett még egy hatalmasat is esett.

Végeredmény SEC Challenge Gorican:

1. Przemysław Pawlicki - lengyel (3,2,3,2,3) 13
2. Kenneth Bjerre - dán (1,3,2,2,3) 11
3. Nicolai Klindt - dán (0,3,3,3,0) 9 + 1 hely a 3.helyért különfutamban
4. Mateusz Szczepaniak - lengyel (3,3,0,1,2) 9 + 2 hely a 3.helyért különfutamban
5. Martin Smolinski - német (2,2,1,1,3) 9+ 3. hely a 3.helyért különfutamban
6. Kacper Gomólski - lengyel (1,2,3,3,0) 9+ 4. hely a 3.helyért különfutamban
7. Adrian Miedziński - lengyel (3,1,2,2,R) 8 + 1 hely a 7.helyért különfutamban
--------------------------------------------
8. Mikkel Bech - dán (1,1,1,3,2) 8 + 2 hely a 7.helyért különfutamban
9. Andriej Kudriaszov -orosz (0,3,3,0,2) 8 + 3 hely a 7.helyért különfutamban
10. Michael Jepsen Jensen - dán (0,2,2,2,2) 8 + 4 hely a 7.helyért különfutamban