GP kvali - Abensberg Kildemand nyerte a mai csoda csatát

Ma rendezték meg Abensbergen a 2018 GP kvalifikációs sorozat negyedik egyben utolsó selejtező körét. Ezen a derbin igazán izgalmas eredmény született, hiszen a nagy német esélyesek kieső mezőny táborába landoltak.  Nem sikerült sem Martin Smolinskinak,sem pedig Erik Rissnek a továbbjutás .

A versenyt végül a dán sztár Peter Kildemand nyerte meg 13.ponttal. Második helyen az idei nemzetközi porondon is jó formában levő lengyel Szczepanczak végzett. A dobogó harmadik fokáért külön futamban küzdött meg egymással a dán Hans Andersen és a verseny egyik legnagyobb meglepetése az osztrák Gappmaier. Kettejük csatájàt végül a jóval rutinosabb Andersen nyerte így ma ő pezsgőzhetett még a dobogón .  Erről a fordulóról is a legjobb hét motoros jutott tovább akik reménykedhetnek még a jövő évi Grand Prix-ba kerülni