SGP - Zagar nyert Teterowban,Doyle közeledik a vb cím felé

sgp
Szombaton este rendezték meg Teterowban a SGP 9.fordulóját,melyet végül a szlovén Matej Zagar nyert meg.Második helyen a szlovák Martin Vaculik végzett,míg a harmadik helyen az ausztrál Jason Doyle szerezte meg.A finálé negyedik tagja szintén egy ausztrál névszerint Chris Holder volt.

Nem lehetett göndülékeny mentesnek mondani ezt a találkozót,ugyanis már a szombati napon az időjárás miatt törölni voltak kénytelenek a kötelező edzést.Vasárnapra tisztult az idő,viszont a pálya nem volt a legtökéletesebb állapotban,emiatt a találkozó első fele szinte izgalomtól mentes futamokkal volt megtűzdelve.

Rögtön a találkozó elején történt egy hatalmasbírói hiba,amikor is az első futamban az operatőr még a pályán szédelgett,de ennek ellenére az ukrán bíró bekapcsolta a zöldfényt. Pawlicki kétségbeesetten integetett a kameramannak menjen ki a pályáról,de ezt sem vette észre a tegnap debütáló ukrán bíró. Biztosan lámpalázas volt Latoshinski úr első komoly tétversenyén,amit a verseny folytatásában bebizonyított.nagyon sok futamot vissza intett hibás rajt miatt,ami valljuk be őszitén nem minden alkalommal volt úgy,ahogy ő látta. Még a kisdöntőben Lindgren kizárása is megkérdőjelezhető,viszont ez nézőpont kérdése ,és ezen már nem lehet változtatni.

A versenyen nagyon szép számú közönség gyűlt össze,viszont kezdetekben szinte nagyon halvány futamokat lehetett látni. Ebben a pálya állapota is közrejátszott,hiszen a teterowi ovál nagyon egynyomosnak tűnt.Voltak akiket nem zavarta ez a probléma,és könnyedén nyerték futamaikat.Patryk Dudek, Chris Holder,valamint Jason Doyle remekül megbírkóztak a pályával,és az első három kör után ők álltak a legjobban.Viszont Vaculik és Zagar kezdése annyira gyenge volt,hogy a mérkőzés elején nem lehetett arra számítani,hogy pont ők is a döntőbe fognak kerülni.

Nagy szerencsére a tizedik etaptól fellendült a tempó a pálya javulásának köszönhetően,és a folytatásban már néhány izgalmas előzést is bemutattak a versenyzők.

A szlovén győztes Matej Zagar nagyon örült a sikerének,és röviden elárulta,hogy jövőre ismét állandó tagja szeretne lenni a sorozatnak,és jelenleg a kilencedik helyen áll a ranglistán ...

Nagyon úgy tűnik Jason Doyle álma megvalósúlni látszik,mivel a mostani forduló után tíz pontos előnyre tett szert lengyel üldözőjével Patryk Dudekkel szemben. Ne feledjük tavaly is egy hajszál választotta el a vb címtől viszont a szezon végén megsérült,emiatt álma teljesülhetett be.