Long Track GP Kvalifikáció - Jörg Tebbe nyert,sajnos súlyos balesetekkel tarkított verseny volt.

Marianske Laznéban rendezték meg a hosszúpályás egyéni világbajnokság kvalifikációs futamát,ahol huszonhat sportoló vágott neki a legjobb 12.hely valamelyikén továbbjutni.Ez a viadal egyértelműen a két német veteránról szólt,hiszen az első helyet is külön-futamban kelett eldöteni.Végül Jörg Tebbe bizonyult a legjobbnak a mezőny legídősebb indulója Berndt Diener előtt aki idén már az 59-életévében jár.

A dobogó harmadik fokán végül a cseh közönség nagy örömére Hynek Stichauer jutott tovább így a rendező országnak is lett egy olyan motorosa akinek koszorú került a nyakába.A csehek egyébként nem lehetnek elégedettlenek,ugyanis sikerült Josef Francnak,valamint Matrin Maleknak is a bielefeldi GP Challenge bemotoroznia magát.

Sajnos a verseny komoly balesetekkel is tarkítva volt,ugyanis az első komoly baleset a viadal tizedik futamában történt.Az ausztrál Alex Davies bukott egy hatalmasat,akit azonnal mentőhelikopterrel kellett a prágai kórházba szállítani.Az állapota jelenleg stabil ,viszont több komoly sérülése is van.

A baleseteknek ezzel nem lett vége,hiszen a 19.etapot is beárnyékolta egy baleset.Itt a brit Edward Kenneth,és a francia Gaetan Stella buktak.A britnek több helyen is eltört a karja,emiatt most a brit ligás speedway szereplése jó időre füstbe ment.A francia sportolónak arc sérülése lett,valamint több zúzódásos sérülést is szerzett.

A viadalról az első 12.helyezett,valamint a 13-14 helyezett tartalékként jutott tovább a Challengebe