SoN: Svédország, Nagy-Britannia és Ausztrália is döntős

Ma rendezték meg Mancesterben a Speedway of Nations második elődöntőjét, melyet simán nyert a svéd válogatott, a hazai brit és a továbbjutásért igen erősen megdolgozott ausztrálok előtt.

A mai elődöntő sokkal több izgalmat hozott, mint a teterowi verseny, hiszen itt a "kicsik" is villantak. Hatalmas csatát láthattunk pl. a 14. futamban, amikor a francia versenyzők felvették a harcot az ausztrálokkal szemben és sikerült is 3-3-ra hozniuk a futamot. Az is nagy meglepetés volt, hogy a finnek simán verték az olasz csapatot, majd az ausztrálok legyőzték a hazai csapatot, így a 17. futam után már csak Fredrik Lindgren állt maximum ponttal. A hazai és az addig szinte veretlen svéd összecsapás is nagy izgalmat hozott, Tai Woffinden legyőzte a nap maximalistáját Freddie Lindgrent, így már egyetlen versenyző sem volt, aki maximumot hozott volna ma. A nap újabb döbbenete volt, amikor a finnek döntetlent értek el az ausztrálok ellen.  A svédek győzelméhez viszont kétség nem férhetett, fantasztikusan versenyeztek a mai napon, a britek is hozták a maximumot, így ők jutottak a döntőbe egyenes ágon. Az ausztrálok pedig reménykedhettek, hogy megnyerik a 23. futamot.

A reményfutamba a cseh és francia válogatott került. Milík, Bellego, Franc (Bergé motorhiba) befutó után a 23. futamban ennek megfelelően ausztrál-cseh összecsapást láthattunk, majd következett a mindent eldöntő 23. futam, ahol hiába nyert Vacláv Milík, csapattársa Josef Franc csak az utolsó helyen zárt, így Ausztrália csapata jutott még a hétvégi wroclawi döntőkbe.