Janusz Kolodziej a lengyel bajnok!

2019 lengyel bajnoka Janusz Kolodziej
Lesznoban rendezték meg a lengyel egyéni bajnokság döntőjét,melyet végül Janusz Kolodziej nyert meg.Második helyen végzett az alapszakasz győztese Bartosz Zmarzlik,míg a harmadik hely Maciej Janowskinak jutott a 2019-es szezonban.A döntő futam negyedik helyén Piotr Pawlicki ért célba.

Remek versenyt hozott ez a mai döntő,és volt izgalom bőven.Bartosz Zmarzlik a verseny elejétől fogva iszonyatosan gyors volt,de a döntőben Kolodziej szinte turbó sebességre kapcsolva verte meg a mezőnyt.Legutóbb a lesznoi kedvenc hat éve volt hazája bajnoka,és most újra sikerült.Ennek a sikernek köszönhetően Kolo a negyedik egyéni bajnoki címét szerezte meg.

A verseny előtt még sokan arról beszéltek,hogy a címvédő Piotr Pawlicki ennek a versenynek is a nagy esélyese,ám idén a negyedik helyel kellett megelédenie.

A mai nap nagy negatív hősének Piotr Protasiewicz számított,hiszen csak kettő pontot tudott ma szerezni.A tapasztalt Zielona Góra motorosa a tavalyi döntőn hatodik helyezést ért el,akkor 12.ponttal.

Végeredmény lengyel egyéni bajnoki döntő Leszno 2019:
1. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) - 15+2 (3,3,1,2,3,3) + 1. hely a döntőben
2. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów) - 17 (3,3,3,3,3,2) + 2.hely a döntőben
3. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) - 14 (3,2,3,3,2,1) + 3. hely a döntőben