Robert Lambert az Európa Bajnok!

Ma este rendezték meg Torunban a 2020-as Salakmotoros Egyéni Európa Bajnokság utolsó, ötödik döntőjét, melyet Robert Lambert nyert meg, Leon Madsen és Timo Lahti előtt.

A versenyre Robert Lambert érkezett listaveztőként (53 pont), mindössze 2 ponttal lemaradva Leon Madsen követte őt. A harmadik helyen 44 ponttal Grigoriy Laguta várta a folytatást.

Fantasztikus versenyt láthattunk ma, Kai Huckenbeck megérdemelten nyerte meg a verseny alapszakaszát, Robert Lambert és Leon Madsen pedig alaposan megküzdöttek minden egyes pontért. Volt bőven keresztbeverés, és egy óriási bukás is. Andrej Kudryashov nem szándékosan, de szó szerint kiütötte David Bellego alól a motort. Ezután mindkét versenyző feladni kényszerült a mai versenyt, reméljük megúszták komolyabb sérülés nélkül.

Timo Lahti idén élete eddigi legjobb szezonját produkálja, nagyon jó versenyzéssel verekedte be magát a reményfutamba, onnan pedig a döntőbe, ahol a verseny alapszakaszának győztesét, Huckenbecket tudta maga mögé utasítani, így ma ő állhatott  a dobogó harmadik fokára.

A reményfutamba Madsen, Lahti, Pedersen és Smektala került be, innen Madsen és Lahti jutott tovább a döntőbe, Huckenbeck és Lambert mellé.

A döntőben Lambert semmit nem bízott a véletlenre és megérdemelten ülhet most Európa salakmotoros trónján. Ez a cím azt is jelenti a brit versenyző számára, hogy a 2021-es szezonban a Salakmotoros Grand Prix fő versenyzője lehet.

Mivel a SEC szisztémája szerint az első öt versenyző biztos résztvevője a következő évi sorozatnak, így ma egy különfutamra is sor került, hiszen az ötödik helyen két versenyző is állt, 45-45 ponttal.  A Nicki Pedersen és Bartosz Smektala közötti küzdelemből a fiatal lengyel versenyző került ki utcahosszal, így ő lehet a jövő évi SEC 5. biztos résztvevője Robert Lambert, Leon Madsen, Grigoriy Laguta és Mikkel Michelsen mögött.