A csehek nyerték az U/19 páros Európa kupát

Szombaton este Güstrowban  rendezték meg a 19-éven aluliak páros Európa kupa döntőjét,melyet végül a cseh válogatott nyert meg. Mivel a német válogatott csapat már visszavonult az idei nemzetközi eseményektől ,így a güstrowi klub motorosai vettek részt ezen az eseményen,de így viszont eredményük nem számított.Nagy bánat ez a német speedway számára ,ugyanis a hazai klub motorosai kiválóan szerepeltek ezen a versenyen,és a dobogón állhattak volna.

Csúcsteljesítményben versenyeztek ,és egy igazi csapategységként működtek együtt  a güstrowi srácok.Attól függetlenül,hogy az eredményük nem számított a korlátozott számú kilátogató közönség ugyanúgy ünnepelte őket,mintha ténylegesen érmet szereztek volna . A német srácok ezzel a teljesítményükkel megmutatták azt,hogy ebben a korcsoportban Európa élvonalába tartoznak.Ez az eredményük mindenki számára elismerésként marad a memóriájukban,attól függetlenül ,hogy nem számított bele a versenybe .A két güstrowi hős Ben Ernst,és Norick Blödorn voltak,mindketten 11-11.pontot gyűjtöttek,ami a második helyre lett volna elegendő ezen az estén.

A csehek mögött második helyen Lettország fiatal vaspapucsosai végeztek második helyen,míg a harmadik helyen végül a lengyel salakosok végeztek.A mezőny legeredményesebb pontszerzője a lett Ricards Ansviesulis volt,akinek nagyon feküdt a pálya,és végül 16.pontot szerzett csapatának.Azt is megjegyeznénk,ha Ansviesulis nem lett volna ilyen jó formában nem biztos ,hogy érmet tudtak volna szerezni a lettek.

Az idei évben így a csehek lettek az Európa kupa győztesei név szerint Jan Kvech,Peter Chlupac,és Daniel Klima.

fotó :High Speed PhotographiX /Daniel Sievers

Végeredmény Speedway-U19-Paar-EM Güstrow/D:

1. Cseh Köztársaság 23.pont: Jan Kvech 11, Petr Chlupac 7, Daniel Klima 5.

2. Lettország  20.pont : Ernest Matjusonoks 3, Ricards Ansviesulis 16, Francis Gusts 1.

3. Lengyelország 19.pont: Jakub Miskowiak 3, Mateusz Cierniak 14, Mateusz Swidnicki 2.

4. Dánia  17.pont: Marcus Birkemose 6, Esben Hjerrild 8, Emil Breum 3.

5. Svédország 14.pont: Philip Hellström-Bängs 3, Noel Wahlqvist 7, Casper Henriksson 4.

6. Nagy-Britannia  11.pont: Jordan Palin 7, Jason Edwards 4

Nem számít az eredményük : Team Güstrow 22.pont: Norick Blödorn 11, Ben Ernst 11, Lukas Wegner N.