U/21 Jaimon Lidsey a junior egyéni világbajnok!



Pardubicében rendezték meg a 21-éven aluliak egyéni világbajnoki döntőjét,melyet végül az ausztrál Jaimon Lidsey nyert meg.Az ausztrál fiatal mögött második helyen a lengyel Kubera végzett,míg a harmadik helyen a Lettországból érkező Oleg Mihailov lett.A finálé negyedik helyezettje a britek nagy tehetsége Daniel Bewley volt.

Az ausztrálok számára Pardubicében Darcy Ward (2009) után a mai győztes Jaimon Lidsey tudott világbajnok lenni.i.Meg kell említeni róla,hogy ő egyébként Leigh Adams kinevelt versenyzője,akinek az ajánlásával jelenleg az Unia Leszno oszlopos tagja a PGE Ekstraligában.

Sajnos ez a verseny a várakozáson alul teljesített a látvány szempontjából,ugyanis nagyon sokszor meg kellett szakítani a viadalt bukások miatt.Több fiatal salakos is megismerkedett a pardubicei salakpálya talajával,ám a szerencsének köszönhetően komolyabb sérülést nem szenvedett senki.A leglátványosabb bukást a cseh Petr Chlupac mutatta be a hatodik futamban és akkor a mentő is beérkezett a pályára.A depóban viszont egy gyors kivizsgálást követően engedték számára a verseny folytatását. 

Sokkal többre számítottunk az ukrán Marko Levishin teljesítményétől is,ám a mai napon nagyon feszegette a fizika határait ami miatt két alkalommal is bukott.Nem sikerült a német szurkolók kívánsága sem,ugyanis arra számítottak sokan,hogy az újdonsült Long Track egyéni világbajnok érmet szerez majd ezen a napon.Lukas Fienhage végül az összetett tizedik helyen fejezte be napját.

Érdekes volt az amerikai Luke Becker halovány produkciója is,pedig a verseny előtt ő meg volt győződve arról,hogy az éremszerzés reális a számára. 

A nagy vesztes a csehek idei kétszeres Európa kupa győztese Jan Kvech volt,aki remekül motorozott az alapszakaszban.Sikerült is 13.pontot összegyűjtenie,ám a kisdöntőben bukott,így számára elúszott az esély a fináléban szerepeljen.

Pardubice U/21 Egyéni világbajnoki döntő 2020:
1. Jaimon Lidsey (AUS)  (3,3,3,2,3,3,3) - 20 - 1. hely a döntőben
2. Dominik Kubera (PL)  (1,3,3,3,2,2,2)  - 16 - 2. hely a döntőben
3. Oleg Mihailov (LV)  (2,3,2,2,2,2,1) - 14 - 3. hely a döntőben
*****************
4. Daniel Bewley (GB) (2,2,3,3,3,3,0)  - 16  + 4.hely a döntőben
-------
5. Mads Hansen (DK) (2,1,3,1,1,1) - 9 - 3. hely a kisdöntőben
6. Petr Chlupac (CZ)  (3,d,0,2,2,1)  - 8 - 3. hely a kisdöntőben
7. Jakub Miskowiak (PL)  (1,1,2,2,3,0) - 9 - 4. hely a kisdöntőben
8. Jan Kvech (CZ)  (3,2,2,3,3,F) - 13 - bukott a kisdöntőben
.........................................
9. Niklas Sayrio (FIN)  (2,0,2,1,1) - 6
10. Lukas Fienhage (D) (0,3,1,1,0) - 5 
11. Marko Levishin (UA)  (F,d,1,3,1) - 5
12. Mattia Lenarduzzi (ITA)  (1,2,d,0,2) - 5
13. Luke Becker (USA) (T,2,1,1,1) - 4 
14. Alexander Woentin (S)  (3,R,d,R,T) - 3
15. Lukas Baumann (D)  (0,1,0,0,d) - 1
16. Steven Goret (F) (0,d,R,F,d)  - 0 
17. Daniel Klima (CZ) (d)  - 0
18. Pavel Kuchar (CZ)  (F) - 0

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések