Emil Sayfutdinov lett 2020 legeredményesebb PGEE versenyzője !

Az orosz rakéta idén rendkívül sikeres szezont tudhat maga mögött.Sikerült harmadik világbajnoki címét megszereznie a Speedway of Nations sorozatban,és megszerezte ötödik bajnoki címét az Unia Lesznoval a PGE Ekstraligában. Sayfutdinov ezenkívül megtörte három éves nyerő szériáját Bartosz Zmarzliknak,aki egyébként nagyon sokáig a TOP 20 vezetője volt. Bartoszt viszont a lesznoi gyenge teljesítménye miatt még az orosz Artem Laguta is megelőzte őt.

Nézzük akkor a TOP 3 PGE Ekstraliga versenyzőinek a teljesítményét.

Nr.1: Emil Sayfutdinov Unia Leszno

Az orosz motoros idén összesen 88.futamban vett részt,melyből 47 alkalommal győzni tudott,27 alkalommal második,11 harmadik,míg 3 utolsó helye volt.Összesen 206+16 bónuszpontot szerzett ,és így az idei statisztikája 2,523 lett .Emil emellett a hazai találkozókon nagyon hatékonyan szerepelt 2,714-es pontátlaggal,míg idegenben 2,348 volt.Százalékos arányban a pályán töltött futamainak 53%-ban tudott győzni ami nagyon szép eredmény.

Nr.2 Artem Laguta GTZ Grudziadz

Laguta idén is a Grudziadz frontembere volt,és az idei bajnokságban 73 alkalommal gördült a pályára.Ebből az orosz kiválóság 46 alkalommal tudott nyerni,18 alkalommal volt második hatszor intették le harmadik helyen,míg háromszor volt utolsó.Kevesebb pályán eltöltött ideje miatt neki jobb lett győztes futam átlaga mint Emilnek ,és ő 63%-os arányban tudott első lenni .Hazai meccseim 2,529 lett a pontátlaga,míg idegenben 2,436. Artem 180+1 bónuszpontot gyűjtött ebben a szezonban.

Nr.3 Bartosz Zmarzlik Stal Gorzów:

A kétszeres világbajnok egyértelműen a Gozrów húzóembere volt ebben a szezonban,és nélküle nem kerülhettek volna oda ahova.Zmarzlik az idei bajnokságban 93 alkalommal lépett pályára,és a futamgyőzelmeinek átlaga 59%-os volt.futamgyőztesként 55 alkalommal intették le,míg második helyen 22-szer .Harmadik,valamint negyedik helyeinek arányai 8-8 ,valamint 1 alkamollal került kizárásra bukás okozás miatt,és 1 hibás rajt miatt zárták ki.A hazai meccsein 2,608 as átlaga volt,míg az idegenbeli találkozóin 2,214.