A Rasmus Jensen - Andrej Kudriashov kettős nyert Gdanskban

A szezon első hivatalos versenyét Lengyelországban  vasárnap délután rendezték meg Gdanskban,melyet páros szisztémában bonyolítottak le.A találkozót végül a Rasmus Jensen - Andrej Kudriashov kettős nyerte meg 24.ponttal. Második helyen végzett a Krzystian Pieszczek - Drew Kemp ,míg a harmadik helyen a Mikkel Michelsen - Aleksander Kajbuszev,Alan Sztoczka trió végzett.

A verseny legkiemelkedőbb alakja a dán motoros Mikkel Michelsen volt aki minden pályára lépésekor győzteskén hagyta el az arénát.Remek formában motorozott Jaku
b Jamróg is aki aki 15.pontot halmozott fel ezen a délutánon.Az ötödik helyen végző csapatban az orosz Viktor Kulakov is szorgalmasan gyűjtögette pontszámait.,és a végére 14 egység íródott a neve mellé.Az orosz tehetséghez hasonlóan Krzysztof Buczkowski  is 14.pontot szerzett ezen a napon,ám volt akitől jóval többre számítottunk.

A hatodik helyen végzett a Kai Huckenbeck - Václav Milík kettős ,de rajtuk még érződött a szezon eleji tapogatózó forma.A német salakos Huckenbeck a végére 10+1 pontot halmozott fel ,míg cseh párja Milík csak hat pontot .Milík elemett a verseny 18.futamában bukott egy nagyon látványosat,és emiatt kénytelen is volt feladni a folytatást.