U/19 Speedway QR.1. Nagyhalászban Ernest Matjusonoks győzött a lengyel Cierniak előtt !

Nagyhalászban véget ért a 19-éven aluliak Európa bajnokság kvalifikációs versenye melynek a végeredménye a következőképen alakult.Az első hely sorsát külön-futamban kellett eldönteni ugyanis két fiatal tehetség is 14-14 ponttal zárta versenyét.Sajnos itt viszont egy nagy bukás történt ,és a lengyel fiú már nem  vállalta az újra indítást. A győztes végül így a lett Ernest Matjusonoks míg a második hely Cierniaké lett.A dobogó harmadik fokára a lengyel Karol Zupinski állhatott fel,így ez a három salakos ünnepelhetett a dobogón.

A negyedik helyen végzett a csehek feltörekvő tehetsége Petr Chlupac,míg az ötödik helyen a lett Francis Gusts végzett.Egyébként mindketten remekül mozogtak a nagyhalászi salakpályán és 11-11 pontot szereztek ezen a napon.Ez az első öt versenyző egyeneságon a döntőbe verekedte magát .

A hatodik helyen fejezte be versenyét a brit Dan Gilkes akin jól látszik az angliai nevelés,és így ő jutott tovább tartalékhelyen a döntőbe.A szlovén Anze Grmek egy igazi meglepetés aki négy pontszerző futama a hetedik helyre volt elegendő és neki köszönhetően a szlovén salaksport ismét reménykedhet a jövőt illetően.A nyolcadik helyen a lengyel Michal Curzytek végzett ....

A magyar színeket Füzesi Richard képviselte aki ezen a versenyzett egyetlen pontjával a 15.helyen végzett.A versenyt a német Erik Bachuber kénytelen volt feladni bukása miatt.