U/19 Speedway QR.1. Nagyhalászban Ernest Matjusonoks győzött a lengyel Cierniak előtt !


Nagyhalászban véget ért a 19-éven aluliak Európa bajnokság kvalifikációs versenye melynek a végeredménye a következőképen alakult.Az első hely sorsát külön-futamban kellett eldönteni ugyanis két fiatal tehetség is 14-14 ponttal zárta versenyét.Sajnos itt viszont egy nagy bukás történt ,és a lengyel fiú már nem  vállalta az újra indítást. A győztes végül így a lett Ernest Matjusonoks míg a második hely Cierniaké lett.A dobogó harmadik fokára a lengyel Karol Zupinski állhatott fel,így ez a három salakos ünnepelhetett a dobogón.

A negyedik helyen végzett a csehek feltörekvő tehetsége Petr Chlupac,míg az ötödik helyen a lett Francis Gusts végzett.Egyébként mindketten remekül mozogtak a nagyhalászi salakpályán és 11-11 pontot szereztek ezen a napon.Ez az első öt versenyző egyeneságon a döntőbe verekedte magát .

A hatodik helyen fejezte be versenyét a brit Dan Gilkes akin jól látszik az angliai nevelés,és így ő jutott tovább tartalékhelyen a döntőbe.A szlovén Anze Grmek egy igazi meglepetés aki négy pontszerző futama a hetedik helyre volt elegendő és neki köszönhetően a szlovén salaksport ismét reménykedhet a jövőt illetően.A nyolcadik helyen a lengyel Michal Curzytek végzett ....

A magyar színeket Füzesi Richard képviselte aki ezen a versenyzett egyetlen pontjával a 15.helyen végzett.A versenyt a német Erik Bachuber kénytelen volt feladni bukása miatt.

U/19 Speedway Európa bajnokság kvalifikáció Nagyhalász 2021/05/22

1.Ernest Matjusonoks Lettország (3,2,3,3,3) 14+3 

2.Mateusz Cierniak Lengyelország (3,3,3,2,3) 14+2 

3.Karol Zupinski Lengyelország (3,2,3,2,2) 12

*********

4. Petr Chlupac Cseh-Köztársaság (1,3,2,3,2) 11

5. Francis Gust Lettország (3,1,2,3,2) 11

--

6.Dan Gilkes Nagy-Britannia (2,3,1,3,1) 10

...

7.Anze Grmek Szlovénia (2,3,3,1,d) 9

8.Michal Curtyzek Lengyelország (2,2,2F/d,3) 9

9.Mathias Tresarriu Franciaország (1,2,1,2,1) 7

10.Pavel Kuchar Cseh-Köztársaság (0,0,0,2,3) 5.

11.Miran Praznik Szlovénia (0,1,1,1,2) 5

12.Ben Ernst Németország (0,1,2,1,1) 5

13.Leiman Kiriil Oroszország (2,1,R,R,1) 4

14.Marcus Lill Észtország (1,R,1,d,0) 2

15.Füzesi Richárd Magyarország (1,0,0,0,0) 1

16 Erik Bachuber Németország (F,----) 0


Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések