Harald Simon az Európa bajnok

Szombaton rendezték meg Lengyelországban az idei jégmotor Európa bajnoki döntőt,melyen az orosz versenyzők nem indulhattak el.Ennek köszönhetően a nyugat-európai versenyzők számára az éremszerzést illetően sokkal könnyebb dolguk lett. A második fordulót végül a svédek motorosa Jimmy Olsen nyerte meg az osztrák Harald Simon előtt.A dobogó harmadik fokára az olasz licencel versenyző német Luca Bauer szerezte meg.

A jégmotorozás történetében legutóbb 2008-ban sikerült nem orosz versenyzőnek Európa bajnoki címet szereznie.

Végül a két forduló ponteredményei alapján az osztrák Harald Simon lett 2022-ben az Európa bajnok,míg a második helyet az olasz Luca Bauer szerezte meg.Az Európa bajnokság bronzérmese végül a tegnapi verseny győztese Jimmy Olsen lett .

Végeredmény 2.forduló (forrás: baansportfansite.nl):
1. Jimmy Olsen (Svédország) - 15+2+3 (3,d,3,3,3) - 1. hely a döntőben
2. Harald Simon (Ausztria) - 14+2 (3,3,2,3,3) - 2. hely a döntőben
3. Luca Bauer (Olaszország) - 13+1 (2,3,3,3,2) - 3. hely a döntőbe

*****
4. Aki Ala-Riihimaki (Finnország) - 12+1+d (1,3,2,3,3) - kizárva bukás miatt a döntőben