Kubera győzelemre vitte a Lublint . Lengyel klubok páros bajnoksága

Izgalmas versenyen tudott nyerni a lublini csapat,akik ezt a győzelmet nagyban köszönhetik Dominik Kubera nagyszerű versenyzésének.Kuba a mai napon kiváló formában volt és végül 15+2 ponttal fejezte be a napját.Párja Mikkel Michelsen ezen a versenyen egy közepes teljesítménnyel motorozott,de ennek ellenére ez elegendő volt az aranyérem megszerzéséhez.A második harmadik hely sorsát külön-futamban kellett eldönteni,amiben végül a lesznoiak örülhettek,hiszen az övék lett az ezüstérem.A bronz páros 2022-ben a Gridziadz alakulata lett,bár bennük az aranyérem megszerzése is benne volt.

A GKM Grudziadz párosa rögtön az első futamukban egy kettős győzelmet arattak,ám ez a futam meg is pecsételte a csapat további sorsát.Ebben az etapban történt ugyanis,hogy Nicki Pedersen vezető pozícióban volt,ám a második kanyarban klubtársa Przemyslaw Pawlicki szépen megtolta őt a befordulóban.A dán klasszis ennek ellenére ahhoz képest,hogy a negyedik helyre esett vissza pillanatok alatt a második helyre tornázta fel magát.A futam leintése után Pedersen nehezményezte Pawlicki tettét,és ezt követően le is mondott a verseny további folytatásáról.A csapat edzője így kénytelen volt Krzysztof  Kasprzakot betenni helyette,aki mint tudjuk az elmúlt években már nem bontogatja annyira eredményesen szárnyait.Ennek ellenére a GKM motorosai megszerezték a bronzérmet,pedig bennük több is megvolt.

Nem tudott érmet szerezni a Gorzów,pedig Bartosz Zmarzlikon nem múlt ez a tény.Az idei PGE Ekstraliga egyéni bajnok nagyon motiváltan versenyzett,és egyedül az utolsó futamában nem haladt át elsőként a célvonalon.Csapattársai viszont nem voltak eredményesek,így a negyedik hellyel kellett megelégedniük. Az ötödik helyen végzett Ostrów motorosai közül Chris Holder halmozta eredményesen pontjai számát,de társa Gapinski is odatette magát ebben a komoly mezőnyben.

A nap drámáját a hatodik helyen végző Wroclaw mutatta be,akik szinte csak statisztáltak ezen a napon.A Maciej Janowski,Tai Woffinden,valamint Gleb Chugunov trió összesen csak 12.pontot tudott szerezni amitől bizonyára sokkal többet vártak a klub szurkolói.

Az utolsó helyen a Poznan végzett,akik közül egyedüliként Kacper Gomólski eredménye említésre méltó.

A nap vesztese a lesznoi csapat motorosa Jason Doyle volt,aki kénytelen volt a feladni a versenyt sérülés miatt.Az ausztrál vaspapucsosnak nagyon megdagadt az ujja,és törés gyanúja merült fel